b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W czwartek odbył się pogrzeb Papieża Benedykta XVI, który był przewodził Kościołowi w latach 2005 - 2013. Był też w Polsce i bardzo często mówił do nas, jako Polaków. Chcemy mu też za to podziękować i odprawić w jego intencji Mszę św. w środę o godz. 17.00.
  2. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego, choć tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2-go lutego.
  3. Jutro jeszcze dokończenie kolędy w Debrzy od 16.00, a we wtorek w Grabaninie od 18.00
  4. Bardzo dziękujemy pani Sołtys Nienaszowa Helenie Kulisz, pani Barbarze Winiarskiej i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania ORSZAKU TRZECH KRÓLI. Bóg zapłać także wszystkim, którzy w nim uczestniczyli. Dobrze, że ta piękna tradycja jest kontynuowana w naszej wspólnocie.
  5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Fijałkiewicz Maria, Łącka Maria, Łącka Natalia, Łącka Eleonora, Krężałek Irena, Burda Elżbieta.
  6. Wójt Gminy Nowy Żmigród informuje, że trwa drugi nabór wniosków na węgiel po preferencyjnych cenach. Kto zakupił węgiel w 2022 r. i chce zakupić teraz, to musi złożyć drugi wniosek do 20 stycznia 2023 r. w Urzędzie Gminy.
  7. Zwróciła się do nas p. Jolanta Jamróg z Potoka, która po śmierci męża samotnie wychowuje 30-letniego syna Pawła (czasem jest też w naszym kościele, bo tu na rodzinę). Paweł choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. Szansą dla Pawła by stanął na własnych nogach jest kosztowna operacja (ponad 85.000). Dlatego w następną niedzielę zrobilibyśmy zbiórkę do puszek po każdej Mszy św., aby dołożyć cegiełkę do tej operacji. A daj Boże i do tego, by mógł chodzić o własnych siłach.