b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj DZIEŃ I KOMUNII ŚWIĘTEJ w naszej wspólnocie parafialnej. Cieszymy się, że 20 dzieci z klasy III od dzisiaj będzie mogło w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Składam serdeczne podziękowania rodzicom tych dzieci za zaangażowanie w religijne wychowanie swoich pociech. Bóg zapłać także za tak piękną dekorację w kościele, kwiaty, jak również złożoną ofiarę (2.000 zł). Pieniążki te zostały przeznaczone na zakup nowych lichtarzy na bocznych ołtarzach.
  A Wam drogie dzieci życzę, byście kochały Jezusa całym swoim sercem i razem z Jezusem i Matką Najświętszą szły przez życie.
  Bóg zapłać także rodzicom dzieci z klasy 2 za zrobienie generalnych porządków w naszej świątyni (czyszczenie wszystkich ołtarzy, mycie okien, drzwi, ławek, wypranie obrusów, dywanów, pastowanie, wykoszenie i posprzątanie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., w drodze do kaplicy, sprzątanie parkingu i drogi na cmentarz, zrobienie też pięknego porządku na cmentarzu, w łazience oraz złożoną ofiarę (400 zł). Pracy było naprawdę bardzo dużo, a rodziców w tym roku niewielu. Ale wywiązali się naprawdę wzorowo. Można śmiało powiedzieć, że robili tak jak dla siebie, dlatego bardzo za to dziękuję.
  Na ten tydzień proszę, aby za porządek w kościele odpowiadali rodzice dzieci rocznicowych.
  Nabożeństwo majowe dzisiaj o 15.30. Serdecznie zapraszamy.
  W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, jednocześnie jest to „Biały Tydzień” dla dzieci I Komunijnych. W sobotę pielgrzymka na Jasną Górę i do Wadowic. Wyjazd spod kościoła o 00.30, z piątku na sobotę.
 2. W ubiegłym tygodniu Ks. Biskup Ordynariusz udzielił sakramentu bierzmowaniu 20 młodym z naszej wspólnoty. Gratulujemy im i życzymy, by otrzymane dary Ducha Świętego rozwinęli i pomnożyli.
 3. W sobotę 6 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie w naszej katedrze. Polecajmy ich w naszych modlitwach. 
 4. Za tydzień rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy IV na Mszy św. o godz. 9.00. Spotkania dla nich we wtorek i czwartek o godz. 18.00, a piątek też spowiedź dla nich, rodziców, chrzestnych od godz. 17.30.