b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie Okresu Wielkanocnego, chociaż spowiedź wielkanocna jeszcze do następnej niedzieli. Dzisiaj także rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy IV. Cieszymy się, że 11 dzieci będzie też mogło przeżywać te piękną uroczystość.
 2. Jutro - poniedziałekŚwięto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt). Msze św. o 7.30, 9.00 i 18.00. Odpust w Myscowej i Mrukowej.
  • Środa – Święto Nawiedzenia NMP
  • Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • Piątek – Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego
  • Sobota – św. Karola Lwangi i towarzyszy
 3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK, I SOBOTA miesiąca. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od 16.15, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę udamy się do chorych, od godz. 8.00. A w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej i spotkanie Caritas.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie zarówno kościoła, jak i kaplicy cmentarnej (umycie okien), dołożenie kwiatów, wypranie komż i rzeczy kościelnych, posprzątanie łazienki, umajenie, wykoszenie i posprzątanie trawy wokół kościoła, budynku gosp., w drodze na cmentarz, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Baran Irena, Baran Aneta, Wygnał Bernadeta, Dziadosz Maria.
 5. Bóg zapłać również za pracę na rzecz naszej wspólnoty: Dubis Jacek, Kuciński Adam, Mikosz Dariusz, Subik Jarosław, Świątek Jan, Maria Wolanik.
 6. Jak już wspominałem w tym roku Uroczystość Bożego Ciała będzie w Nienaszowie u p. Lipińskich. Zaś ołtarze: 1. Baran Barbara i Zenon, 2. Dziedzic Renata i Stanisław , 3. Delimata Bogusława i Edward , 4. Kiełtyka Bożena i Ireneusz. Bardzo proszę sąsiadów o pomoc w przygotowaniu i umajeniu zarówno ołtarza głównego jak i 4 ołtarzy do procesji. Plansze, podstawy pod ołtarze oraz podstawy pod Najświętszy Sakrament są do zabrania z budynku gospodarczego. Pomyślmy też o wykoszeniu rowów i dekoracji trasy procesji. Jeśli chodzi o ołtarz główny, to pewnie dobrze by to było zrobić w sobotę.
 7. Przedszkole w Nowym Żmigrodzie zaprasza dzisiaj od 12.30 na PIKNIK RODZINNY. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, zabawy dla dzieci, warsztaty bębniarskie, pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego, dmuchańce i wiele innych atrakcji.
 8. Na stoliku pod chórem są miesięczniki dla dzieci MAŁY PROMYCZEK (od 3-6 lat) I PROMYCZEK DOBRA (od 7 – 10 lat). Można zabrać do domu, zobaczyć, bo są tam bardzo ciekawe informacje, zadania, obrazki dla dzieci. A jeśli ktoś chciałby zaprenumerować, to proszę zgłosić