b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Środa – św. Alojzego Gonzagi
  Piątek – Msza na zakończenie roku szkolnego o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli (spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą św.)
  Sobota – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
 2. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, sprzątanie w czasie Oktawy, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarą. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kucińska Maria, Kucińska Paulina, Fijałkiewicz Alfred, Lepak Dorota. Bóg zapłać także wczorajszym nowożeńcom za udekorowanie naszej świątyni kwiatami.
 3. I jeszcze jedno ważne ogłoszenie. Otóż mamy w naszej wspólnocie chore 3-letnie dziecko - IGĘ WYGNAŁ z Nienaszowa. Iga wymaga przeprowadzenia operacji obu stawów biodrowych. Jest to spowodowane rozszczepem kręgosłupa. Na te chwilę nie może chodzić, chociaż 2 godziny dziennie spędza w pionizatorze, a także ma zakładane ortezy nawet na noc. Jest zaplanowana operacja we Wiedniu, która powinna postawić ją na nogi. Koszt samej operacji to ok. 90.000 zł, plus dojazdy, rehabilitacja. Dlatego w następną niedzielę zrobimy zbiórkę do puszek po każdej Mszy św., żeby pomóc w leczeniu dziecka.
  Jednocześnie Sołtysi, Straż Pożarna, Szkoła, Koło Gospodyń, Caritas, Klub Sportowy przygotowują PIKNIK RODZINNY na niedzielę 30 lipca (jako pomoc dla IGI). Gdyby ktoś chciał ofiarować fanty, upiec placki, zaangażować się w pracę, itp., to proszę o kontakt z nimi.