b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Modlimy się zatem za Dziadków, Babcie i Osoby Starsze prosząc dla nich o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz św. Joachima i Anny.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Kingi
  • Wtorek – św. Jakuba, Apostoła
  • Środa – św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej
  • Sobota – św. Marty
  • Niedziela – zapraszamy na błogosławieństwo dzieci na sumie
 3. W tych dniach powoli rozpoczynają się już żniwa, czyli czas zbierania plonów Waszej całorocznej pracy. Pamiętajmy już teraz o tym, byśmy przynieśli także plony tego roku, z poszczególnych części parafii na nasz odpust. By zwyczajem naszych przodków podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej. Zaangażujmy również do tej pracy sąsiadów, dzieci i młodzież, żebyśmy tę piękną tradycję przekazywali z pokolenia na pokolenie.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni kwiatami, posprzątanie łazienki, wypranie alb, komż i rzeczy kościelnych, wykoszenie trawy wokół kościoła, budynku gosp., plebanii, a także zrobienie porządku na cmentarzu. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Ochałek Małgorzata, Szurlej Anna, Dziadosz Halina, Kowalska Agnieszka, Bytniewski Konrad.
 5. Wczoraj został pochowany na naszym cmentarzu śp. Emil Sajdak, pochodzący z naszej parafii. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu….