b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Czas niezwykle ważny dla naszej Ojczyzny, ale i dla naszej wspólnoty parafialnej, bo powoli przybliżamy się do naszego ODPUSTU. Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijnych, moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa. Jest ona także znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem.
  2. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek pół godziny przed Mszą św. i piątek od godz. 17.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę udamy się do chorych, a w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej.
  3. Już za nieco ponad dwa tygodnia w naszej wspólnocie odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zadbajmy w tych dniach także o groby naszych bliskich, bo wzorem ubiegłych lat będą tam też nabożeństwa 13-go (niedziela – 16.00) i 14-go (poniedziałek - 19.00) sierpnia z możliwością spowiedzi św. Sprzątając groby zwróćmy także uwagę na segregację śmieci na cmentarzu, bo to niewiele kosztuje, żeby osobno położyć szkło, osobno plastik, a razem ziemię, trawę i kwiaty naturalne.
  4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu oraz złożoną ofiarę. Na te dwa najbliższe tygodnie (a nawet trochę więcej)prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Baran Alicja, Pomykała Natalia, Baran Bogusława, Baran Hildegarda, Baran Małgorzata, Tabaka Teresa, Augustyn Małgorzata, Mroczka Helena, Wolanik Maria, Kucia Adam, Dubis Barbara, Dubis Katarzyna, Kasprzyk Krystyna, Kmieć Halina, Szymańska Urszula, Piejko Gertruda, Owsiak Marzena, Dubis Maria, Durał Marta, Dobrzańska Jolanta, Sławniak Natalia, Baran Jan, Bal Krystyna, Nawracaj Lesława, Wygnał Jolanta, Cichoń Irena, Dziadosz Teresa, Baran Wilhelmina, Gronek Aleksandra.
  5. Może byśmy w tym tygodniu oprócz tych zwykłych prac w kościele, budynku gospodarczym i cmentarzu, poobcinali tuje przy kościele, przy drodze na cmentarz. Dlatego może w poniedziałek, wtorek, środę (to już do uzgodnienia) zapraszam na godz. 15.30. Przydałyby się ze dwa traktory z przyczepami, może być też obcinarka do tui, bo reszta narzędzi powinna być (oczywiście jest to zależne od pogody i od prac żniwnych). Jeśli komuś odpowiadałoby w innym czasie, to też nie ma problemu. MOŻE W SOBOTĘ USTAWILIBYŚMY OŁTARZ (OD GODZ. 9.00). A NA PRZYSZŁY TYDZIEŃ ZOSTAŁOBY WYKOSZENIE TRAWY, UDEKOROWANIE OŁTARZA I OGÓLNE PORZĄDKI W KOŚCIELE, WOKÓŁ KOŚCIOŁA I NA CMENTARZU.
  6. Bóg zapłać także za pracę na rzecz naszej wspólnoty. A w tym tygodniu pracowali: Mikosz Dariusz, Kuciński Adam, Bożętka Dariusz.
  7. Jak widać po rusztowaniu, rozpoczęliśmy prace w naszym kościele przy czyszczeniu sufitu (I etap), uzupełnianiu malowideł (II etap) i konserwacji sufitu werniksem(III etap). Chcemy też zakonserwować i odnowić główny ołtarz. Malujemy też kaplicę cmentarną. Zatem ten front robót jest dość szeroki i pewnie potrwa to przynajmniej do końca sierpnia. Ale zarówno kościół jak i kaplica powinny znowu nabrać blasku.
  8. Dzisiaj PIKNIK RODZINNY w Nienaszowie od 14.00 z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych, na rzecz operacji Igi Wygnał. Organizatorzy serdecznie zapraszają.