b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  • Piątek 1-go września– bł. Bronisławy, 84 –ta rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój w naszej Ojczyźnie, w całej Europie i na świecie.
 2. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.30 i w piątek od godz. 17.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej, a potem spotkanie Caritas.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Mikosz Kazimiera, Soliński Zygmunt, Marszał Zofia, Dziadosz Piotr.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont naszego kościoła: z Sadek – Kucińscy Maria i Czesław – 250 zł, Baran Irena – 250 zł, Baran Dorota i Grzegorz – 250 zł, z Nienaszowa – Roczniak Edyta i Zdzisław– 240 zł, z Poraju- Cichoń Wiesława i Stanisław – 300 zł, z Debrzy – Hućko Urszula i Andrzej – 250 zł, grupa sprzątająca – 200 zł. W ubiegłą niedzielę zebrano 2.408 zł jako pomoc dla poszkodowanych na Słowenii.
 5. Jeszcze kilka słów, co do prac wykonanych w ostatnim czasie. Została wymalowana kaplica cmentarna. Także sufit nad prezbiterium jest już gotowy. Teraz prace trwają przy ołtarzu głownym: został napuszczony środkiem owadobójczym, jest czyszczony, szpachlowany, będzie jeszcze malowany i złocony. Podobnie także wszystkie figury z ołtarza głownego. Tu musiały być zrobione prace w dużo większym zakresie niż planowaliśmy.
  Przed nami jeszcze czyszczenie, malowanie, zabezpieczanie sufitu nad nawą główną naszego kościoła. Są to dość żmudne prace, a przy tym kosztowne, dlatego dziękujemy za wszelką pomoc, żeby nasz kościół znów pięknie wyglądał.