b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj beatyfikacja rodziny Ulmów w Markowej. Polecajmy Panu Bogu wszystkich, którzy oddali życie za innych, a także módlmy się za nasze rodziny
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Wtorek NMP Rzeszowskiej
  Środa – św. Jana Chryzostoma
  Czwartek - Podwyższenie Krzyża Świętego. W tym dniu zapraszamy do odprawienia parafialnej Drogi Krzyżowej w Kątach na Górę Grzywacką, a potem tam przy krzyżu odprawimy Mszę św. i wrócimy. Pojechalibyśmy tam samochodami na godz. 16.00 pod kościół w Kątach. Gdyby ktoś nie miał czym jechać, to proszę, aby być pod kościołem o 15.30, a kto będzie jechał i miał wolne miejsca, to niech zabierze spod kościoła chętnych.
  Jest to też Dzień Chorych w Dębowcu, tam Msza św. o godz. 10.30,
  Piątek – Matki Bożej Bolesnej, w Dębowcu spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Początek o godz. 17.00. Proszę rodziców, by razem ze swoimi dziećmi uczestniczyli w tym spotkaniu.
  W przyszłą niedzielę odpust w Dębowcu – suma o godz. 11.00. Kościół w Polsce będzie obchodził 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji zbiórki do puszek po każdej Mszy św. na potrzeby Katolickiego Radia VIA.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, pomiędzy tujami, sprzątanie w czasie prac przy ołtarzu, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Bóg zapłać także wczorajszym nowożeńcom z Nienaszowa za udekorowanie naszego kościoła kwiatami. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Subik Walentyna, Skuba Ewa, Skuba Anna, Mikosz Filomena, Książkiewicz Marzena, Mastej Aneta. Bóg zapłać także p. Andrzejowi Rucińskiemu za pracę na rzecz naszej wspólnoty.
 4. Rodzice Igi Wygnał dziękują wszystkim za pomoc w zbieraniu funduszy na operację. Zarówno w kościele, w czasie Pikniku, a także Biegu z Sercem. Operacja odbędzie się 18 października w Austrii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 5. Co do prac w naszym kościele, to jeszcze kilka dni zejdzie przy ołtarzu głównym: jeszcze złocenie jest do dokończenia, wyczyszczenie obrazu Matki Bożej Bolesnej, a także pomalowanie wszystkich figur z ołtarza. A potem zabierzemy się za czyszczenie sufitu nad główną nawą. Tak, że razem pewnie to jeszcze z miesiąc będzie trwało. Zaś ołtarze boczne, ambonę zostawiamy na przyszły rok, może dwa. Uzgodnimy to z Radą Duszpasterską.