b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość poświęcenia własnego kościoła

 1. Dzisiaj I NIEDZIELA miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej, a także spotkanie Caritas.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • Piątek – św. Leona Wielkiego
  • Sobota – św. Marcina z Tours, jest to też 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msze św. u nas o 6.30 oraz o 17.00. W Nowym Żmigrodzie specjalna Msza św. za Ojczyznę o godz. 14.00 i potem uroczystości przy Pomniku i w GOK-u.
  • Niedziela XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie przeżywany pod hasłem „Mimo wojny, kryzysu, prześladowań…”, a zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Dlatego po każdej Mszy św. będzie też zbiórka do puszek na ten cel.
 3. W listopadzie szczególnie modlimy się za naszych zmarłych. Ofiarujemy im Komunię św. , udział w Mszach św., odpusty. Jednocześnie dbamy też o groby tych, którzy już od nas odeszli. Bóg zapłać wszystkim, którzy dbają o cmentarz i o porządek na cmentarzu. Wiele osób zabiera ze sobą pozostałości po zniczach i chryzantemach. Bóg zapłać za zrozumienie. Jeśli już wyrzucamy na śmietnik, to od razu segregujmy śmieci (osobno szkło, osobno plastik, a do największego boksu tylko trawę, ziemię i kwiaty naturalne). Porządek na cmentarzu jest możliwy, ale warunkiem jest, że wszyscy będziemy o niego dbali.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół naszej świątyni plebanii, budynku gospod., wypranie obrusów, posprzątanie łazienki, salki dla młodzieży, zrobienie porządku na cmentarzu (tu zwłaszcza sporo pracy, ale i pięknie to teraz wygląda), a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kucińska Agnieszka, Bocheńska Maria, Kucińska Agata. Bóg zapłać również Bartoszowi Sajdakowi za pracę na rzecz naszej wspólnoty.
 5. W przyszłą niedzielę w Samoklęskach, będzie koncert części zespołu Jednego Serca Jednego Ducha z Rzeszowa, początek Mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy chętnych.