b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tym tygodniu – od Środy Popielcowej - rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, czasu w którym Kościół przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego przygotowuje się do przeżycia Świąt Paschalnych. Msze św. w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 7.30, 9.00 oraz 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W czasie Mszy św. składka na pomoc Ukrainie. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a także tradycyjnie w niedzielę po sumie. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30 z kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy na te pasyjne nabożeństwa w czasie całego Wielkiego Postu. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
  2. Obecny tydzień jest przeżywany w Kościele jako Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach rodziny dotknięte nałogiem alkoholizmu. 
  3. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. z wręczeniem modlitewników i spotkanie. Zaś w piątek również na godz. 17.00 zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami na Drogę Krzyżową, Mszę św. i spotkanie.
  4. W soboty przez cały Wielki Post zapraszamy od godz. 20 – 21 na adoracje Najświętszego Sakramentu w naszym kościele (w ciszy).
  5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu, za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, zmycie schodów przy kościele i plebanii, wysprzątanie rowu w stronę kaplicy, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dziadosz Kazimiera, Gierlasińska Urszula, Leśniak Beata, Wójtowicz Krystyna, Hućko Natalia.