b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Katarzyny ze Sienny, patronki Europy
  • Wtorek – na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy dzieci I Komunijne
  • Środa – św. Józefa, rzemieślnika
  • Czwartek – św. Zygmunta, polecajmy w modlitwie ks. Dziekana
  • Piątek Matki Bożej Królowej Polski, Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (odpust w Kątach-godz. 11.30). W tym dniu także uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3-go Maja oraz Gminny Dzień Strażaka w Nowym Żmigrodzie. O godz. 11.00 Msza św., a o 12.00 uroczystości na Rynku.
  • Sobota – św. Floriana (odpust w Łysej Górze, godz. 11.00)
 2. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w niedzielę o godz. 15.30, a potem Msza św. popołudniowa. Zaś w ciągu tygodnia najpierw Msza św. o godz. 18.00, a potem nabożeństwo majowe. Dzieci będą otrzymywały obrazki.
 3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. w piątek rano o 7.30 i wieczorem o 15.30. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie majowym, Msza św. i spotkanie Caritas.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, zrobienie porządku w łazience, w kaplicy cmentarnej, idealnego na cmentarzu, wykoszenie trawy wokół kościoła, budynku gospodarczego, między tujami, wokół cmentarza, wywiezienie ziemi, trawy i kwiatów, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Tarnowska Wioletta, Dubis Krystyna, Paluch Barbara, Paluch Grażyna, Bąk Antonina, Szarlińska Bogumiła. 
 5. W piątek odeszli z naszej wspólnoty śp. Helena Świątek z Poraju, jej pogrzeb dzisiaj o godz. 13.00 oraz śp. Franciszek Marszał z Nienaszowa, jego pogrzeb również dzisiaj o godz. 15.30. Polećmy ich jeszcze miłosierdziu Bożemu….