Dzień Chorego

W dniu 7.02.2015r. (sobota) w naszej Parafii obchodziliśmy XXIII Światowy Dzień Chorego. O godzinie 10.00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w intencji chorych, starszych i cierpiących została odprawiona Msza Św. Przed rozpoczęciem Mszy Św. zebrane osoby skorzystały z sakramentu spowiedzi Ks. Proboszcza Jana Gajdy oraz Ks. Prałata Zygmunta Kudyby.

W skierowanym do zebranych Słowie Bożym, Ks. Proboszcz nawiązał do obchodzonego w dniu 11 lutego święta Matki Bożej z Lourdes oraz przedstawił jak tysiące ludzi chorych gromadzi się w Lourdes w Grocie Masabielskiej u stóp Matki Bożej z wiarą i prośbą o cud uzdrowienia. W czasie Mszy Św. zebranym osobom Ks. Proboszcz udzielił Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
Po Mszy Św. zgromadzeni udali się do Domu Ludowego na poczęstunek. Po wspólnej modlitwie, której przewodniczył Ks. Proboszcz wraz z Ks. Prałatem, wszyscy zasiedli do stołu. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas przygotowały gorący żurek oraz pyszne domowe wypieki. Przy wspólnym stole zgromadziło się 43 osoby. W miłej atmosferze mogli ze sobą porozmawiać, powspominać, a także pośpiewać. Pani Krystyna Kielar wyrecytowała napisane wiersze.

Idea zorganizowania takiego spotkania zrodziła się, by sprawić radość ludziom chorym, starszym, a także tym, którzy cierpią niekoniecznie fizycznie. By mieli okazję do wyjścia z domu, kontaktu z innymi ludźmi, a także świadomość, że nie zapomina się o Nich, bo są Wspólnocie Parafialnej potrzebni. Zebrane osoby były radosne, na ich twarzach malował się prawdziwy uśmiech, co podkreślił również Nasz Ks. Proboszcz słowami: Jak dawno nie widziałem tyle uśmiechniętych osób. Papież Św. Jan Paweł II w liście do osób w podeszłym wieku napisał: Ludzie starzy pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość, są strażnikami pamięci zbiorowej, a więc mają szczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego.

Cieszymy się, że robiąc tak niewiele, mogłyśmy sprawić radość naszym bliźnim- siostrom i braciom.

Katarzyna Dubis

Najnowsze artykuły

 • XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  Ogłoszenia duszpasterskie Witamy serdecznie w naszej wspólnocie o. Eryka, który odwiedza tu swoich bliskich. Obecnie posługuje w Chorzowie, we franciszkańskim Wiecej
 • XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  Ogłoszenia duszpasterskie Dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się, a także wspieramy składką do puszek Wiecej
 • XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA C

  XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA C

  Uduchowione życie zmartwychwstałych ✠ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza Łk 20, 27. 34-38 Jezus powiedział do saduceuszów, którzy twierdzą, że nie Wiecej
 • 1