Ks. Dominik Kiełb ur. 05.08.1991 roku w Rzeszowie. Pochodzi z parafii pw. Ignacego Antiocheńskiego i Maksymiliana Kolbe w Łowisku. Ukończył Liceum ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sokołowie Młp. Obronił pracę magisterską pt.: Eucharystia w życiu duchowym błogosławionego Karola de Foucauld napisaną na seminarium z teologii duchowości pod kierunkiem ks. dra Pawła Synosia. Praktykę diakońską odbył w parafii Nienaszów.

Gdy zacząłem pracować w Lionie, a jestem tam od dwóch lat, to pierwsze co mnie uderzyło, to rozmodlenie tamtejszych ludzi. Często się słyszy, że Francja jest laicka i pewnie tak jest, ale ja tego nie widzę.

W parafii, w której pracuję mamy pięć mszy niedzielnych - jedną mszę w sobotę wieczorem, która jest niedzielna i cztery w niedzielę i na każdej mszy jest sporo ludzi. Na msze do naszej parafii przyjeżdżają nawet ludzie spod Lyonu bo wiedzą, że tutaj są polscy księża.

Oni nas odbierają jako księży innych niż Francuzów i lubią się z nami modlić, lubią nasz styl bo siłą rzeczy trochę polski styl odprawiania mszy świętej wprowadzamy.

W niedzielę 31 maja 2015 r. o godz. 10:30 odprawił w naszym kościele Mszę św. prymicyjną ks. Mariusz Grzybek, który był u nas na praktyce diakońskiej. Msza św. była okazją do tego aby podziękować za czas pobytu w naszej wspólnocie i wypraszać u Boa potrzebne dla Niego dary.

W kazaniu ks. prałat Zygmunt Kudyba poruszył temat zagrożeń jakie mogą czyhać na neoprezbitera i o potrzebie modlitwy o nowe powołania: Kiedy Jezus posyłał swoich uczniów, nie obiecywał im cudownego życia, nie mówił, że ich ludzie będą nosić na rękach i za wszystko dziękować. Przeciwnie, mówił o wężach, które wezmą do ręki i truciźnie, którą im podadzą do picia i o sądach, przed którymi trzeba będzie stanąć. Ale to kapłana przerażać nie może. Jeśli będzie wierny Chrystusowi, to pokona każdą trudność, każdą słabość.

We czwartek 21 maja 2015 r. - odwiedził  naszą parafię ks. Biskup Ordynariusz. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, byśmy jak najlepiej przyjęli Pasterza naszej diecezji. Bóg zapłać także za miłe przyjęcie w szkole, pomoc rodzicom młodzieży bierzmowanej, a także za udekorowanie drogi. W tym dniu także 26 gimnazjalistów przyjęło sakrament bierzmowania. Życzę by mężnie wyznawali swoją wiarę i według niej postępowali.

Ks. Proboszcz Jan Gajda

W sierpniu naszą parafię odwiedził o. Jan Filipek. Przyjechał z Częstochowy czyli z centrum duchowości maryjnej z Parafii św. Barbary, parafii, na której umieszczony jest klasztor Jasna Góra. Zapytaliśmy go jak to się stało że przyjechał do Nienaszowa i poprosiliśmy aby powiedział kilka słów o sobie.

Z Częstochowy przywiodło mnie do Nienaszowa, do pięknego podkarpackiego miejsca aby odpocząć na wakacjach i zaczerpnąć trochę świeżego powietrza zwiedzając obiekty Podkarpacia, Solinę i nie tylko.

24 sierpnia 2014 r. odwiedził naszą parafię misjonarz ks. Tomasz Godlewski, który pracuje na misji w Gwatemali w Parafii p.w. św. Piotra Apostoła w Naranjo Frontera. Oto słowa jakie skierował do nas w tym dniu:

Chciałem podziękować za Wasze modlitwy i cierpienia ofiarowane za misjonarzy i w intencjach misyjnych, bo bez łaski Bożej nie ma owoców, choćby się człowiek wysilał. Dziękuję też za wszelkie ofiary materialne bez których byłoby niemożliwe nieść pomoc (rozumianą bardzo szeroko) ludziom w krajach biednych.

Z o. Sebastianem, bernardynem z Lublina goszczącym w naszej parafii w drugą niedzielę Wielkiego Postu, rozmawia Jerzy Bożętka.

Jerzy Bożętka: - Szczęść Boże! Dla naszej parafii, każda niedziela z zaproszonym gościem jest szczególnym spotkaniem ze Słowem Bożym. Proszę powiedzieć jak to się stało, że ojciec do nas przyjechał i skąd ojciec zna naszego Proboszcza?

o. Sebastian: - Szczęść Boże! Pragnę podziękować Panu Bogu za to, że na mojej drodze życiowej postawił ks. Jana Gajdę. Znajomość z księdzem Janem rozpocząłem w mojej rodzinnej parafii św. Mikołaja w Przybyszówce, gdzie obecny ks. proboszcz Nienaszowa pełnił funkcję wikariusza.

Z ks. Rafałem Flak, który w 2011 roku pracował jako diakon w parafii Nienaszów rozmawia Jerzy Bożętka

Jerzy Bożętka: Co spowodowało, że ksiądz odwiedza naszą parafię?

Ks. Rafał Flak: - Jeden ze starszych księży bardzo pięknie kiedyś powiedział, że pierwsza parafia to tak jakby pierwsza miłość. I w moim przypadku tak właśnie jest. Podczas praktyki diakońskiej czułem się tutaj bardzo dobrze, Wasza - NASZA parafia ma swój klimat, jest bardzo rodzinnie i to właśnie sprawia, że chce się każdego zobaczyć, porozmawiać.  Jednym słowem  BYĆ !

Najnowsze artykuły

• XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie Witamy serdecznie w naszej wspólnocie o. Eryka, który odwiedza tu swoich bliskich. Obecnie posługuje w Chorzowie, we franciszkańskim Wiecej
  • XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA