Opowieść niemalże anegdotyczna: Kobieta godzinami wyklękiwała w kościele. Jej pobożność nie przekładała się jednak na poczucie osobistego czy rodzinnego szczęścia. Im dłużej klęczała w świątyni tym bardziej była nieszczęśliwa, a ludziom, którzy ją spotykali wydawała się coraz bardziej sfrustrowana. Zauważył to również miejscowy duszpasterz, który w końcu do niej przemówił: "Kobieto wracaj do rodziny, ugotuj mężowi porządny obiad, zaopiekuj się dziećmi, wysprzątaj dom! Większy będzie z tego pożytek niż z twojego <naprzykrzania się> Panu Bogu!".

Ks. Jacek Molka

Do XVI wieku istniał w Wiecznym Mieście szczególny zwyczaj. W przeddzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ruszała procesja z Bazyliki na Lateranie ze starożytnym obrazem Zbawiciela. Jej końcową stacją była Bazylika Matki Bożej Większej. w ten symboliczny sposób Syn szedł do Matki, by Ją zabrać do Nieba.

Add a comment

Rozpoczął się Adwent. Czas, w którym uczymy się czekać. Czytając poniższe słowa możemy zastanowić się, jakie są nasze adwentowe oczekiwania. Możemy ułożyć sobie listę zachowań, jakie sprzyjają dobremu przeżyciu tego okresu i wiedzieć co na pewno nie pomoże nam w jakichkolwiek przygotowaniach do tegorocznych świąt i nie tylko.

Artykuł z Tygodnika Katolickiego niedziela - www.niedziela.pl

Katarzyna Jaskólska

Znam osoby, których śniadanie składa się z kubeczka jogurtu i garści muesli (jak codziennie wytrzymują na tym do obiadu? nie wiem). Rzesze Polaków wylewają siódme poty i zaciskają zęby, ćwicząc z Ewą Chodakowską, względnie przy włączonym filmiku na YouTube?a ? co jest opcją zdecydowanie tańszą, bo nie tylko nie trzeba wykupywać karnetu, ale też można bez kompleksów wdziać stary dres. Gwiazdy i ich pseudoodpowiedniki opowiadają w mediach o wymyślonych sposobach umartwiania ciała, mających na celu wtłoczenie owego ciała w formę budzącą pożądanie lub zawiść.

Najnowsze artykuły

• XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie Witamy serdecznie w naszej wspólnocie o. Eryka, który odwiedza tu swoich bliskich. Obecnie posługuje w Chorzowie, we franciszkańskim Wiecej
  • XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA