Czytaj więcej: WNIEBOWSTĄPIENIE PANA...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Wtorek – święto Macieja Apostoła
  • Czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski
 2. Już za dwa i pół tygodnia uroczystość BOŻEGO CIAŁA. W tym roku główna Msza św. będzie odprawiona w DEBRZY, a dokładnie koło domu p. Dominiki i Tomasza Machowskich. A potem procesja przez 4 ołtarze z Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła. 
 3. Spotkania dla dzieci I Komunijnych we wtorek i piątek.
 4. Spowiedź dla dzieci I Komunijnych, ich rodziców i chrzestnych w sobotę od godz 16.00 – 16.30. A w przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I KOMUNII ŚW. dla dzieci z klasy III, na dodatkowej Mszy św. o 12.00. Dzieci przychodzą do kościoła na 11.50. Zadbajmy, aby była to wyjątkowa uroczystość (bez alkoholu). W tym dniu także uroczystości odpustowe w Dębowcu. Tam suma o godz. 11.00.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni kwiatami, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy i wokół kościoła, plebanii, w drodze na cmentarz, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali rodzice dzieci z klasy 2 SP.
Czytaj więcej: VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Ks. dziekan Zygmunt Kudyba jest dalej w szpitalu i jego stan się pogorszył. Polecajmy go w naszych modlitwach….
 2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie majowym, a potem spotkanie Caritas. W środę Uroczystość św. Stanisława – patrona Polski
 3. We wtorek (16.45), środę i piątek spotkania dla dzieci I Komunijnych. A w czwartek Msza św. i spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 4. We wtorek, na Mszę św. wieczorną i na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci z klasy 2 oraz z klasy 4 SP.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, wypranie obrusów i bielizny ołtarzowej, zrobienie porządku w kaplicy cmentarnej, łazience, na cmentarzu, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, pomiędzy tujami, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Świątek Zbigniew, Świątek Aneta, Filip Adam, Hac Stanisław, Baran Danuta, Wojtaszek Halina, Wojtaszek Katarzyna.
 6. Za trzy tygodnie w sobotę 25 maja będzie pielgrzymka dzieci I Komunujnych na Jasną Górę i do Łagiewnik. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się zapisać. 
 7. Wójt Gminy Nowy Żmigród ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie budowy studni wierconych, na potrzeby budynków mieszkalnych. Wnioski można składać od 8 -9 maja (środa-czwartek) w Urzędzie Gminy.
Czytaj więcej: V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Katarzyny ze Sienny, patronki Europy
  • Wtorek – na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy dzieci I Komunijne
  • Środa – św. Józefa, rzemieślnika
  • Czwartek – św. Zygmunta, polecajmy w modlitwie ks. Dziekana
  • Piątek Matki Bożej Królowej Polski, Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (odpust w Kątach-godz. 11.30). W tym dniu także uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3-go Maja oraz Gminny Dzień Strażaka w Nowym Żmigrodzie. O godz. 11.00 Msza św., a o 12.00 uroczystości na Rynku.
  • Sobota – św. Floriana (odpust w Łysej Górze, godz. 11.00)
 2. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w niedzielę o godz. 15.30, a potem Msza św. popołudniowa. Zaś w ciągu tygodnia najpierw Msza św. o godz. 18.00, a potem nabożeństwo majowe. Dzieci będą otrzymywały obrazki.
 3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. w piątek rano o 7.30 i wieczorem o 15.30. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie majowym, Msza św. i spotkanie Caritas.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, zrobienie porządku w łazience, w kaplicy cmentarnej, idealnego na cmentarzu, wykoszenie trawy wokół kościoła, budynku gospodarczego, między tujami, wokół cmentarza, wywiezienie ziemi, trawy i kwiatów, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Tarnowska Wioletta, Dubis Krystyna, Paluch Barbara, Paluch Grażyna, Bąk Antonina, Szarlińska Bogumiła. 
 5. W piątek odeszli z naszej wspólnoty śp. Helena Świątek z Poraju, jej pogrzeb dzisiaj o godz. 13.00 oraz śp. Franciszek Marszał z Nienaszowa, jego pogrzeb również dzisiaj o godz. 15.30. Polećmy ich jeszcze miłosierdziu Bożemu….
Czytaj więcej: IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna tydzień modlitw o powołania, kapłańskie, zakonne, misyjne. Polecajmy także powołanych z naszej wspólnoty.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Wtorek – św. Wojciecha, patrona Polski – odpust w Brzezowej o 11.00 ( na Mszę św wieczorną i na spotkanie zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami)
  • Piątek – św. Marka
  • Niedziela – na sumie zapraszamy na błogosławieństwo dzieci
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dołożenie kwiatów, zrobienie porządku w łazience, na cmentarzu, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., pomiędzy tujami i przy kaplicy cmentarnej, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Cichoń Maria, Tłuściak Maria, Doktor Marta, Wietecha Honorata, Wójtowicz Małgorzata, Gradus Zygmunt.
 4. Ks. Dziekan Zygmunt Kudyba jest obecnie w szpitalu w Jaśle, ale mamy nadzieję, że w tym tygodniu wróci do domu. Polecajmy Go w naszych modlitwach.
Czytaj więcej: III NIEDZIELA...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna TYDZIEŃ BIBLIJNY i zachęca nas do częstszego sięgania do Bożego Słowa.
 2. W najbliższą sobotę ks. Michał organizuje pielgrzymkę pieszą do Sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu. Trasa będzie liczyła ok. 20 km. Wyjście spod naszego kościoła o godz. 9.00. Kto by się czuł na siłach i oczywiście chciał, to serdecznie zapraszamy. Nie trzeba się zgłaszać, tylko być w sobotę o 9.00 pod kościołem. 
 3. Przyszła niedziela – to Niedziela Dobrego Pasterza, odpust w Faliszówce, tam suma o godz. 11.30.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, wypranie nakryć ołtarzowych, komż, alb, posprzątanie łazienki, wykoszenia trawy i wokół kościoła, plebanii i w drodze na cmentarz, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Wójtowicz Anna, Najba Bogumiła, Głowacka Gabriela, Cichoń Leokadia, Najba Marika.
Czytaj więcej: NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia, ale też niedziela adoracyjna. Po południu o godz. 15.00 (czyli w Godzinie Miłosierdzia) wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, a potem Msza św. popołudniowa w naszym kościele, zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Caritas. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy też Tydzień Miłosierdzia.
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, przeniesiona z 25 marca.
 3. W czwartek na Mszę św. wieczorną i na spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania. 
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dołożenie kwiatów, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, wykoszenie trawy przy kościele, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Skrzęta Krystyna, Milczanowska Małgorzata, Wójtowicz Agnieszka, Wójtowicz Ewa, Gazda Elżbieta, Babirecka Małgorzata.
 5. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Adam Marszał z Sośnin. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…
Czytaj więcej: PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj modlimy się i wspieramy Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. w piątek rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi codziennie od godz. 17.30, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. po Mszy św. popołudniowej i spotkanie Caritas. 
 3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy serdecznie na wystawienie Najświętszego Sakramentu, adorację i Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 (czyli w Godzinie Miłosierdzia). A potem o godz. 15.30 Msza św. popołudniowa. W tym dniu składka na rzecz Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dzieci niech przyniosą skarbonki do kościoła i złożą je w specjalnie przygotowanym pojemniku przy bocznym ołtarzu.
 4. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kolasa Kazimiera, Musiał Agnieszka, Gierlasińska Marta, Kurowska Ewa.
 5. Wczoraj odeszła z naszej wspólnoty śp. Krystyna Kielar z Nienaszowa, jej pogrzeb będzie jutro o godz. 12.00 w naszym kościele. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…
Czytaj więcej: NIEDZIELA PALMOWA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Dzisiaj jeszcze Droga Krzyżowa po sumie i Gorzkie Żale o godz. 15.30 z kazaniem pasyjnym, a potem Msza św.
 2. Jutro dzień spowiedzi w naszej wspólnocie od 15.00 – 17.30 z przerwą od 16.30 – 17. 00. We wtorek i środę będziemy też w konfesjonale od 19.30 – 20.00. A ponadto przez cały tydzień pół godziny przed każdym nabożeństwem. We wtorek od godz. 8.00 udamy się też do chorych.
 3. Msze św. do środy rano o 6.30, wieczorem o godz. 18.00. Zaś w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę tylko wieczorem o 18.00
 4. TRIDUUM PASCHALNE - MĘKA, SMIERĆ I ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA:
  • WIELKI CZWARTEK – o 16.30 – obowiązkowe spotkanie dla ministrantów. Spowiedź od godz. 17.30, Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.00. O 21.00 adoracja wspólna prowadzona przez młodzież. W czasie tej Mszy św. będzie zbierana składka na rzecz Caritas w naszej parafii. Zaś po zakończeniu Mszy św. zostaną pobłogosławione chlebki, przygotowane przez Caritas, które każda obecna w kościele rodzina zabierze do swojego domu. Niech to będzie wyraz wspólnoty, tej domowej i tej parafialnej, kiedy będziemy się dzielić tym chlebkiem w naszych rodzinach.
  • WIELKI PIĄTEK – (w tym dniu obowiązuje post ścisły) od 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. O godz. 17.00 Gorzkie Żale, zaś o godz. 18.00 Nabożeństwo Wielkiego Piątku. Po nim adoracja Krzyża, a o 21.00 Droga Krzyżowa w plenerze (pójdziemy od kościoła w góre, w stronę Poraju, potem Kolonią i koło szkoły wrócimy do kościoła, a później jeszcze adoracja do 23.00.
  • WIELKA SOBOTA - rano poświęcenie pokarmów w Nienaszowie od 7.30 – 10.00 co pół godziny. Natomiast o 9.00 w Grabaninie, potem w Sadkach. Poświęcenie w Poraju o 10.00 w Domu Ludowym, a o 10.30 w Sośninach. Bardzo proszę, aby wszędzie tam, gdzie będzie poświęcenie pokarmów przygotować też wodę do poświecenia. Wodę tę będzie można od razu zabrać do swoich domów. W kościele przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w grobie. O godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej.
  • WIELKA NIEDZIELA - REZUREKCJA o godz. 6.00 – (proszę zabrać obrazy, figury i chorągwie na procesję- zmiana czasu), a potem jeszcze Msze św. o 9.00, 10.30 i 15.30. Na sumie zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, wypranie obrusów, komż, alb i bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki oraz zrobienie porządku na cmentarzu. Bóg zapłać także paniom z Koła Gospodyń w Sadkach i Sośninach za piękne palmy, które stoją przy ołtarzu.
Czytaj więcej: V NIEDZIELA WIELKIEGO...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Wczoraj Ks. Biskup Ordynariusz udzielił sakramentu bierzmowaniu 11 młodym z naszej wspólnoty. Gratulujemy im i życzymy, by otrzymane dary Ducha Świętego rozwinęli i pomnożyli.
 2. Od jutra Msze św. wieczorne o godz. 18.00, ze względu na spowiedzi w dekanacie.
 3. We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
 4. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klasy 7 SP wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie.
 5. W piątek tradycyjne święto Matki Bożej Bolesnej (tzw. Kwietni Piątek). Msze św. z Drogą Krzyżową o 7.30, 9.00, 10.30, 18.00. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa. 
 6. SPOWIEDŻ WIELKOPOSTNA planowana jest u nas w Wielki Poniedziałek po południu. Zaś do chorych udamy się w Wielki Wtorek od godz. 8.00. Można zgłaszać w zakrystii chorych, do których nie jeździmy w I soboty.
 7. Przyszła niedziela, to już NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a procesja z palmami na sumie.
 8. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół naszej świątyni, pocięcie i poukładanie drzewa, wyczyszczenie schodów, wykoszenie trawy, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Bardzo dziękujemy za tę pomoc. Na te dwa tygodnie prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Leśniak Marzena, Tłuściak Krystyna, Kiełtyka Zofia, Lelko Celina, Marszał Antoni, Roczniak Edyta, Roczniak Władysława, Kiełtyka Zdzisława, Kiełtyka Izabela, Wójcik Łucja, Wójcik Klaudia, Wójcik Anna, Wrona Maria, Głowacka Małgorzata.
 9. Bóg zapłać za wczorajszą hojność serca, przy składaniu do koszy przy sklepach produktów spożywczych czy też chemicznych.
Czytaj więcej: IV NIEDZIELA WIELKIEGO...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Od dzisiejszej niedzieli są do nabycia baranki Caritas na stół wielkanocny, a także paschałki. 
 2. W najbliższy czwartek od godz. 16.30 zapraszamy na spowiedź młodzież przygotowującą się do bierzmowania, świadków, rodziców. Bierzmowanie będzie w sobotę o godz. 11.00 w Samoklęskach.
 3. W najbliższą sobotę od godz. 8.00 – 16.00 będzie można wspomóc potrzebujących w naszej parafii na Święta, poprzez dar serca złożony do koszyków przy obydwu sklepach w Nienaszowie (mogą to być produkty spożywcze czy też chemiczne). Przed sklepem będą dyżurowały dzieci ze Szkolnego Koła Caritas i kto będzie chciał, to może tam włożyć jakichś produkt ze swoich zakupów.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół naszej świątyni, plebanii, na parkingu, umycie okien w kaplicy cmentarnej i łazience, posprzątanie łazienki, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dubis Katarzyna, Białogłowicz Czesława, Pencak Bożena, Buczyńska Danuta, Leśniak Monika.
Czytaj więcej: III NIEDZIELA...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu. A po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych, Msza św. i spotkanie Caritas. Jutro wspomnienie św. Kazimierza, królewicza. W tym tygodniu wypada też I CZWARTEK. 
 2. Za tydzień i przez następne niedziele – po każdej Mszy św. – będzie można nabywać baranki „Caritas” na stół wielkanocny (8 zł), a także Paschałki (13 zł). To także nasza pomoc dla najbiedniejszych w czasie Wielkiego Postu.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół naszej świątyni i plebanii, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali rodzice młodzieży bierzmowanej.
 4. Miło nam poinformować, że wczoraj nasi ministranci brali udział w mistrzostwach diecezji rzeszowskiej w piłce nożnej w Rzeszowie. Doszli do ćwierćfinału, ale jak na całą diecezję, to niezły wynik. Serdecznie im gratulujemy.
Czytaj więcej: II NIEDZIELA WIELKIEGO...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapowiadana zbiórka do puszek po każdej Mszy św. jako pomoc dla posługujących w różnych zakątkach świata.
 2. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. w piątek rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.15, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. po Gorzkich Żalach, a potem Msza św. i spotkanie Caritas.
 3. W tym roku nie będzie u nas rekolekcji wielkopostnych, ponieważ są planowane na październik MISJE ŚWIĘTE (13-20 X). Ma je prowadzić ks. Krzysztof Poświata, michalita z Miejsca Piastowego. Przez te najbliższe miesiące będziemy się modlić o dobre przeżycie tych MISJI.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół naszej światyni, przycięcie krzewów k. schodów, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Skołuda Bogusława, Skołuda Paulina, Rogala Halina, Dubis Janina, Dubis Dorota. Bóg zapłać również za pracę na rzecz naszej wspólnoty: Jan Tłuściak, Wojciech Ladziński, Włodzimierz Paluch, Grzegorz Kowalczyk, Łukasz Wasłowicz.
 5. Jutro, w Domu Ludowym w Poraju, od godz. 16.00 – 17.00 będą wydawane nakazy płatnicze.
 6. W sobotę o godz. 17.00 będzie spotkanie z Ks. wizytatorem i próba przed bierzmowaniem w Samoklęskach.
 7. Panowie kominiarze będą czyścić kominy w czwartek w Sadkach, a od piątku w Nienaszowie. Opłata za czyszczenie 70 zł (to oczywiście dla chętnych), mogą też zrobić przeglądy kominiarskie.
 8. W piątek odszedł z naszej wspólnoty śp. Alfred Marszał z Grabaniny. Jego pogrzeb dzisiaj o godz. 13.00 w naszym kościele. Polećmy go jeszcze Miłosierdziu Bożemu…
Czytaj więcej: I NIEDZIELA WIELKIEGO...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zapowiadana zbiórka do puszek jako pomoc dla Ukrainy.
 2. W czasie WIELKIEGO POSTU pamiętajmy o nabożeństwach pasyjnych, które pomagają nam przeżyć ten niezwykły czas, a także pogłębić naszą wiarę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 (wręczenie krzyży dla kandydatów do bierzmowania), a także tradycyjnie w niedzielę po sumie. Serdecznie zapraszamy Koronę Różańcową do świecenia światła na Gorzkich Żalach. Szczególna też prośba do rodziców, dzieci, młodzieży, aby pamiętać o tych nabożeństwach.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego po każdej Mszy św. zbiórka do puszek jako pomoc dla misjonarzy i misjonarek. A na Gorzkie Żale i Mszę św. popołudniową zapraszamy dzieci z klasy 3, które otrzymają poświęcone książeczki.
 4. Zima dość łagodna w tym roku. Ale oczywiście ogrzewamy cały czas zarówno kościół, jak i kaplicę cmentarną. W związku z tym proszę radnych z Rady Parafialnej, by zebrać od rodziny przez najbliższe dwa tygodnie i wpłacić do banku na ogrzewanie kościoła i kaplicy. Można też samemu wpłacić do radnych czy do banku. Oczywiście, kto chce i może.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, zrobienie dekoracji na Wielki Post, wypranie obrusów i nakryć ołtarzowych, posprzątanie kaplicy, łazienki, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Marszał Stanisława, Borończyk Joanna, Szczęch Barbara, Subik Alicja.
 6. Jeszcze parę słów o naszych organach. Po całkowitym rozebraniu okazało się, że ich „serce” (czyli tzw. wiatrownice) są w strasznym stanie (zjedzone przez robaki). Dlatego konieczna jest zrobienie wielu nowych elementów, bardzo skomplikowanych. Piszczałki (których jest ponad 800, w tym część drewnianych) też wszystkie są do renowacji, podobnie wszystkie mieszki do wymiany. Zatem zakres prac jest ogromny. Już tak wybiegając wprzód, samo składanie i strojenie organów, potrwa ok. 2 miesiące. Dlatego wydłużył się też czas prac do ok. 1 roku. Zdaję sobie sprawę, że jest to ogromne wyzwanie. Ale z Bożą pomocą damy rady. Musimy też rozebrać boazerię na chórze i podłogę, bo tam też robaki. Myślę, że będziemy też mogli zrobić w tym roku renowację ołtarzy bocznych i ambony. Dlatego – kto może i chce – to proszę o pomoc w tym dziele. Zwłaszcza o te ofiary od rodziny na miesiąc na inwestycje. Można też wpłacić za ten rok i następny, a może ktoś chciałby większą kwotą wspomóc, to będziemy oczywiście wdzięczni.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Aleksandra Gajoska z Sadek. Polećmy ją jeszcze Miłosierdziu Bożemu…
Czytaj więcej: VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu – od Środy Popielcowej - rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, czasu w którym Kościół przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego przygotowuje się do przeżycia Świąt Paschalnych. Msze św. w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 7.30, 9.00 oraz 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W czasie Mszy św. składka na pomoc Ukrainie. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a także tradycyjnie w niedzielę po sumie. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30 z kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy na te pasyjne nabożeństwa w czasie całego Wielkiego Postu. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
 2. Obecny tydzień jest przeżywany w Kościele jako Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach rodziny dotknięte nałogiem alkoholizmu. 
 3. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. z wręczeniem modlitewników i spotkanie. Zaś w piątek również na godz. 17.00 zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami na Drogę Krzyżową, Mszę św. i spotkanie.
 4. W soboty przez cały Wielki Post zapraszamy od godz. 20 – 21 na adoracje Najświętszego Sakramentu w naszym kościele (w ciszy).
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu, za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, zmycie schodów przy kościele i plebanii, wysprzątanie rowu w stronę kaplicy, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dziadosz Kazimiera, Gierlasińska Urszula, Leśniak Beata, Wójtowicz Krystyna, Hućko Natalia.
Czytaj więcej: V NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu. A po Mszy św. popołudniowej zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Caritas.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Agaty (poświęcenie soli)
  • Wtorek - św. Pawła Miki i towarzyszy
  • Sobota – św. Scholastyki 
 3. W związku ze ŚWIATOWYM DNIEM CHOREGO zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 10.30 wszystkich chorych, cierpiących, starszych na spowiedź św., Mszę św. z udzieleniem Namaszczenie Chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bardzo proszę rodziny, sąsiadów, znajomych o pomoc w przywiezieniu osób chorych, starszych do naszego kościoła. Po Mszy św. Zespół Charytatywny Caritas zaprasza na mały poczęstunek do naszego Domu Ludowego. 
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, dokupienie kwiatów, wypranie obrusów, nakryć ołtarzowych, rozebranie szopki, choinek, posprzątanie łazienki, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Pracy było naprawdę dużo, ale bardzo sprawnie to wszystko poszło. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Gołąb Beata, Biernacka Anna, Laskoś Marta, Tłuściak Magdalena.
 5. Sołtys Nienaszowa prosi o ogłoszenie, że w Domu Ludowym w środę (9-13 – od przystanku do lasu), czwartek (9-13- od Poraju i Kolonia) i w sobotę (13.30-16- pozostali) będą wydawane worki i nakazy płatnicze.
Czytaj więcej: IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Środa – św. Jana Bosko
  • Piątek - Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) , a także I PIĄTEK MIESIĄCA. Msze św. o 7.30, 9.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka w tym dniu na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.
  • Sobota – św. Błażeja (poświecenie jabłek)
 2. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. w piątek rano o 7.30 i wieczorem o 17.00. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.15, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. po Mszy św. o 15.30, a potem spotkanie Caritas.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, kaplicy cmentarnej, odgarnianie śniegu, zrobienie porządku w łazience, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kulisz Helena, Dubis Zofia, Kiełtyka Bożena, Skrzęta Krystyna, Kiełtyka Antoni, Mastaj Maria, Ciekielska Agnieszka.
Czytaj więcej: III NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez Ojca Świętego Franciszka. To zachęta, żebyśmy nie tylko słuchali Bożego Słowa, ale też go czytali, rozważali, a nade wszystko żyli nim na co dzień. 
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Środa – św. Franciszka Salezego
  • Czwartek – Święto nawrócenie św. Pawła
  • Piątek – św. Tymoteusza i Tytusa
  • Niedziela – zapraszamy na błogosławieństwo dzieci (na sumie).
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, odgarnianie śniegu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Tłuściak Stanisław, Fornal Leon, Serwińska Bogusława, Suska Agnieszka, Suska Anna.
 4. Przypominam, że dzisiaj kolędowanie w Poraju…