Czytaj więcej: IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj po sumie spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Wtorek – św. Jana Bosko
  • Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. o 7.30, 9.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka w tym dniu na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.
  • Piątek – św. Błażeja (poświecenie jabłek)
  • Niedziela – św. Agaty (poświęcenie soli)
 3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. w piątek rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.15, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. po Mszy św. o 15.30, a potem spotkanie Caritas.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, kaplicy cmentarnej, wypranie alb, komż i bielizny ołtarzowej, zrobienie porządku w łazience, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Głowa Ireneusz, Kazecka Lucyna, Kazecka Justyna, Hućko Urszula, Kosiek Justyna, Kamińska Ewelina, Krężel Ewelina, Bochenek Maria, Mroczka Ewa. W czasie koncertu kolęd zebrano ofiary jako pomoc dla Filipka, Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
Czytaj więcej: III NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez Ojca Świętego Franciszka. To zachęta, żebyśmy nie tylko słuchali Bożego Słowa, ale go czytali, rozważali i nim żyli na co dzień. Dzisiaj też koncert kolęd naszej Scholii Parafialnej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. Po zakończeniu koncertu będzie można złożyć ofiarę do puszek dla Filipka, który pochodzi z Jedlicza i jest chory na mózgowe porażenie dziecięce. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na konto prowadzonej zbiórki dla chorego dziecka.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Wtorek – św. Franciszka Salezego
  • Środa – Święto nawrócenie św. Pawła
  • Czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa
  • Sobota – św. Tomasza z Akwinu
  • Niedziela – zapraszamy na błogosławieństwo dzieci (na sumie), a także zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, odgarnianie śniegu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Bonar Maria, Trybiec Zuzanna, Dziadosz Teresa, Warzecha Maria.
 4. W poprzednią niedzielę zostało zebrane jako pomoc dla Pawła na operację, Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, bo naprawdę duża kwota. Z całego serca dziękuje także wszystkim Paweł i jego mama.
 5. Urząd Gminy Chorkówka informuje, że w sobotę 28 stycznia od 7.00 – 11.00 przy Urzędzie Gminy będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań diagnostycznych wątroby, nerek i układu krążenia, dla osób które ukończyły 40 rok życia. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nrem telefonu: 517 194 743.
 6. Wczoraj zmarła śp. Maria Madejczyk, pochodząca z Sadek. Jej pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00 w naszym kościele, polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu….
Czytaj więcej: II NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj – po każdej Mszy św. – zapowiadana zbiórka do puszek na rzecz chorego Pawła z Potoka.
 2. Od środy rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku myślą przewodnią Tygodnia są słowa: „Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1, 17).
 3. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Czwartek - Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej Rzeszowskiej Diecezji. Modlimy się także w intencji naszej Diecezji.
  • Sobota – św. Agnieszki (Dzień Babci i Dziadka- polecajmy ich naszej modlitwie)
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez Ojca Świętego Franciszka. 
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, poprawienie osłon na grzejnikach, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Krężel Jolanta, Machowska Dominika, Dłużeń Stanisław, Pietruszka Bernadeta, Marszał Małgorzata.
 6. Nasza Schola Parafialna zaprasza w przyszłą niedzielę, o godz. 18.00 na koncert kolęd w naszym kościele. Będzie też można trochę pośpiewać z nimi. Serdecznie zapraszamy.
 7. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nienaszowie prosił o ogłoszenie, że do 25 stycznia prowadzone są zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego, dzieci urodzonych w 2017 r. (obowiązkowo) oraz 2018 r. (nieobowiązkowo) i z 2019 r. (w miarę posiadanych miejsc).
 8. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę kolędową. Wreszcie już taką tradycyjną, bo przez ostatnie 2 lata było to niemożliwe. Bóg zapłać za bardzo miłe i serdeczne przyjęcie i księży i ministrantów. Doświadczyliśmy wiele życzliwości z Waszej strony, a także troski o sprawy parafii i Kościoła. Bóg zapłać za ten błogosławiony czas. Bóg zapłać także za ofiary składane z tej okazji, z których część przeznaczyliśmy na cele parafialne i cele diecezjalne.
Czytaj więcej: NIEDZIELA CHRZTU...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W czwartek odbył się pogrzeb Papieża Benedykta XVI, który był przewodził Kościołowi w latach 2005 - 2013. Był też w Polsce i bardzo często mówił do nas, jako Polaków. Chcemy mu też za to podziękować i odprawić w jego intencji Mszę św. w środę o godz. 17.00.
 2. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego, choć tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2-go lutego.
 3. Jutro jeszcze dokończenie kolędy w Debrzy od 16.00, a we wtorek w Grabaninie od 18.00
 4. Bardzo dziękujemy pani Sołtys Nienaszowa Helenie Kulisz, pani Barbarze Winiarskiej i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania ORSZAKU TRZECH KRÓLI. Bóg zapłać także wszystkim, którzy w nim uczestniczyli. Dobrze, że ta piękna tradycja jest kontynuowana w naszej wspólnocie.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Fijałkiewicz Maria, Łącka Maria, Łącka Natalia, Łącka Eleonora, Krężałek Irena, Burda Elżbieta.
 6. Wójt Gminy Nowy Żmigród informuje, że trwa drugi nabór wniosków na węgiel po preferencyjnych cenach. Kto zakupił węgiel w 2022 r. i chce zakupić teraz, to musi złożyć drugi wniosek do 20 stycznia 2023 r. w Urzędzie Gminy.
 7. Zwróciła się do nas p. Jolanta Jamróg z Potoka, która po śmierci męża samotnie wychowuje 30-letniego syna Pawła (czasem jest też w naszym kościele, bo tu na rodzinę). Paweł choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. Szansą dla Pawła by stanął na własnych nogach jest kosztowna operacja (ponad 85.000). Dlatego w następną niedzielę zrobilibyśmy zbiórkę do puszek po każdej Mszy św., aby dołożyć cegiełkę do tej operacji. A daj Boże i do tego, by mógł chodzić o własnych siłach.
Czytaj więcej: MATKI BOŻEJ RODZICIELKI

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W imię Boże rozpoczynamy Nowy Rok 2023.
 2. „Niech Wam wszystkim Pan błogosławi i niech Was strzeże. Niech obdarza wszelkimi łaskami i pokojem: Wasze rodziny, dzieci, młodzież, dorosłych, starszych, a szczególnie ludzi chorych, cierpiących i samotnych.”
 3. Dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju.
 4. W księgach parafialnych odnotowano w ub. roku:
  * chrzest przyjęło 15 dzieci
  * sakrament małżeństwo zawarło 5 par
  * do I spowiedzi i Komunii św. przystąpiło 11 dzieci z klasy 3
  * 22 młodych parafian przyjęło sakrament bierzmowania
  * pożegnaliśmy też 15 naszych parafian
  Jeśli Pan Bóg pozwoli, to w tym roku mamy w planach wyczyszczenie i impregnację sufitu, a także ołtarza głównego. I to będzie priorytet. Ale może byśmy też pomyśleli o fotowoltaice. To są oczywiście bardzo poważne plany, ale mam nadzieję, że z Bożym błogosławieństwem damy sobie z tym wszystkim radę.
 5. W piątek UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI). Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym roku będzie zorganizowany w naszej parafii ORSZAK TRZECH KRÓLI. Zapraszamy parafian na ten ORSZAK. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 10.30 a potem przejdziemy trasę od kościoła w stronę Poraju, potem Kolonią i do Domu Ludowego. Wielka prośba do rodziców, aby pomóc dzieciom ubrać się w stroje aniołków, pastuszków, Trzech Króli czy Świętej Rodziny (oczywiście dorośli też się mogą tak przebrać). W trakcie przejścia będziemy śpiewać kolędy czy też czytać krótkie teksty Pisma Świętego. Będą też nam towarzyszyć Trzej Królowie i Święta Rodzina. Oczywiście na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.
 6. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK i I PIĄTEK MIESIĄCA i I SOBOTA. Spowiedź w czwartek pół godziny przed Mszą św. i w piątek przed każdą Mszą św. W sobotę udamy się do chorych, a w niedzielę spotkanie Caritas.
 7. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, wyczyszczenie pająków, wypranie alb, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadały: Dziadosz Alicja, Kisielewicz Maria, Kisielewicz Gabriela, Musiał Alicja.
Czytaj więcej: ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Zgodnie z chrześcijańską tradycją, w okresie Bożego Narodzenia, kapłani w imieniu Chrystusa odwiedzają nasze domy, przynosząc błogosławieństwo naszym rodzinom. Prosimy przygotować na stole: krzyż, wodę święconą, Pismo św., a także zeszyty do nauki religii. Od jutra kolęda od godz. 8.00 (ewentualne pojazdy o 7.45). Plan kolędy:
  • wtorek 27 XII – od 8.00-
   • ks. Proboszcz: Grabanina i część Debrzy (do p. Kazeckich),
   • ks. Michał: Sadki,
  • środa – 28 XII – od 8.00
   • ks. Proboszcz: Sośniny,
   • ks. Michał: Poraj (do p. Beaty Więcek),
  • czwartek 29 XII – od 8.00
   • ks. Michał: Poraj i Nienaszów do Krakowskiej
   • ks. Proboszcz: Krakowska i Kolonia,
  • piątek 30 XII – od 8.00
   • ks. Michał: Nienaszów od lasu,
   • ks. Proboszcz: Nienaszów od kościoła do przystanku.
  • Poniedziałek 2 I – 16.00
   • Ks. Proboszcz: dokończenie Debrzy
   • Ks. Michał: Kaczmarskie.
  • Gdyby kogoś nie było, a chciałby kolędę – to proszę zgłosić - to we wtorek 03 stycznia odwiedzimy wieczorem.
 2. W sobotę św. Sylwestra, papieża. ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00. Uczestnicząc w nim możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - NOWY ROK 2023. Dzień modlitw o pokój. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. popołudniowej zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny – grupie z Kolonii - za piękną pracę przez te dwa tygodnie. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Świątek Barbara, Cieślak Magdalena, Nalepa Beata, Majka Jolanta.
Czytaj więcej: UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA...
 1. Otrzymaliśmy życzenia świąteczne od naszych ks. Biskupów, ks. Rektora Seminarium Duchownego w Rzeszowie, Caritas, Radia Via, naszych księży Rodaków, Sióstr zakonnych pochodzących z parafii, parafian. Dziękujemy za tę jakże miłą pamięć. Także i my pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: „Niech Jezus – który się dzisiaj rodzi - obdarzy Was łaską zdrowia, swoim błogosławieństwem i potrzebnymi dobrami na każdy dzień. A serca niech wypełni prawdziwą wiarą, nadzieją i miłością”.
 2. Jutro wspomnienie św. Szczepana, męczennika. Dlatego na każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Składka na Instytut Jana Pawła II w Rzeszowie. A w piątek Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.
 3. Z całego serca dziękujemy sprzątającej nasz kościół parafialny - przez te dwa tygodnie - grupie z Koloni za posprzątanie kościoła, kaplicy cmentarnej, łazienki, wypranie obrusów, nakryć, bielizny ołtarzowej, odgarnianie śniegu, przyozdobienie naszej świątyni choinkami, ubranie choinek, przygotowanie szopki, piękne przystrojenie kwiatami, a także zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę 600 zł. Pracy było dużo, ale zobaczmy jak teraz pięknie to wszystko wygląda. Bóg zapłać także p. kościelnemu – Ireneuszowi za jego pomoc.
 4. Dziękujemy także naszej Scholii, która tak pięknie nam grała i śpiewała kolędy. Ponieważ z jeszcze większą radością mogliśmy przeżywać te wspaniałe Święta Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej: IV NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie o. Adama Cytrynowskiego, misjonarza z pięknej i gorącej Tanzanii, który na co dzień odprawia nasze Msze św. pogrzebowe. Jednym z takich wyzwań, które realizuje teraz w Afryce o. Adam jest wiercenie studni, ale bardzo głębokich, bo tak ok. 150 m, do nawet 300 metrów. Dziękujemy za wspólną modlitwę, Boże słowo i życzymy pięknych owoców jego pracy na afrykańskiej ziemi.
 2. W środę SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii od godz. 14.00 – 17.00 z przerwą od 15.30 – 16.00 (7 księży). I dodatkowo w środę, czwartek i piątek od 19.30 – 20.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, byśmy z oczyszczonym sumieniem mogli przeżywać Święta. Komunia św. będzie udzielana co 15 minut. Pamiętajmy, aby po przyjęciu Komunii św. pomodlić się jeszcze i przyjąć błogosławieństwo. Gdyby ktoś nie mógł u nas, to w piątek spowiadamy w Nowym Żmigrodzie.
 3. W środę od godz. 8.00 udamy się jeszcze do chorych. Nie trzeba zgłaszać chorych z I Sobót. Ale gdyby jeszcze ktoś inny chciał skorzystać, to proszę zgłosić w zakrystii, albo zadzwonić.
 4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Ten niezwykły dzień w całym roku. Przeżyjmy go radośnie, ale i pobożnie w naszych rodzinach. A wieczorem zasiądźmy wspólnie do wigilijnego stołu, modląc się razem, czytając fragment Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzieląc się opłatkiem, a także śpiewając kolędy. A o północy zapraszamy na Pasterkę do naszej świątyni. Składka w czasie Pasterki na Dom Samotnej Matki.
 5. W niedzielę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30 (błogosławieństwo dzieci) oraz o 15.30. W tych dniach świątecznych - począwszy od Pasterki - skorzystajmy też z parkingu przy Domu Ludowym czy też przy kaplicy, bo tu wszędzie blisko…
 6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, odgarnianie śniegu, przyozdobienie naszego kościoła choinkami, przygotowanie szopki, wypranie komż, alb, bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki, a także zrobienie porządku na cmentarzu. Bóg zapłać także p. Kamili Rutana z Grabaniny i p. Helenie Świątek z Sośnin za ofiarowanie choinek do naszej świątyni. A także p. Krystynie Skrzęta i jeszcze jednej pani za piękny dar bombek i ozdób choinkowych.
 7. Mamy plan kolędy po Świętach, już takiej normalnej:
  • wtorek 27 XII – od 8.00- Grabanina i część Debrzy, drugi ksiądz Sadki,
  • środa – 28 XII – od 8.00 – Sośniny, drugi Poraj,
  • czwartek 29 XII – od 8.00 – Poraj i Nienaszów do Krakowskiej i drugi – Krakowska i Kolonia,
  • piątek 30 XII – od 8.00 – Nienaszów od lasu, drugi Nienaszów od kościoła do przystanku.
  • Poniedziałek 2 I – 16.00 – dokończenie Debrzy i Kaczmarskie. Gdyby kogoś nie było, a chciałby kolędę – to proszę zgłosić - to we wtorek 03 stycznia odwiedzimy wieczorem.
 8. Dzisiaj są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.
Czytaj więcej: III NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Codziennie roraty o godz. 6.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Można też nabywać świece Caritas na stół wigilijny.
 2. Od soboty rozpoczynamy spowiedzi w dekanacie, dlatego też od soboty przesuwamy Mszę św. wieczorną na godz. 17.30, żeby spokojnie zdążyć.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, posprzątanie łazienki, zrobienie idealnego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na te najbliższe dwa tygodnie prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Smoleń Jarosława, Naparło Danuta, Wójtowicz Irena, Wójtowicz Barbara, Kucińska Halina, Tarnowska Ewa, Tarnowska Aneta, Kielar Krystyna, Dudek Anna, Piejko Janina, Bartula Janina, Majka Barbara, Lelko Helena, Źrebiec Halina, Jaracz Maria, Tłuściak Maria, Kopa Anna, Tłuściak Alina, Tłuściak Halina, Misiołek Agnieszka, Skwara Krystyna, Urban Magdalena, Kurowska Małgorzata.
 4. W ubiegłą niedzielę zebrano jako naszą pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pieniążki te przekazałem do Kurii Diecezjalnej, Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 5. Jeśli chodzi jeszcze o Msze św. pogrzebowe za śp. Bożenę Kmiecik, to 67 intencji zostało przekazane - za zgodą i prośbą rodziny - do ks. Krzysztofa Salomona, do parafii Klon w diecezji warmińskiej. Ks. Krzysztof informuje najbliższą rodzinę, kiedy odprawia te Msze św.
 6. Wczoraj odbyły się zawody piłkarskie w naszym dekanacie. Najstarsi ministranci zajęli I miejsce i pojadą do Rzeszowa. Ale gratulujemy oczywiście wszystkim dobrej postawy.
Czytaj więcej: II NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o 15.30 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Caritas. Jest to też DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Zbiórka do puszek po każdej Mszy św. Codziennie roraty o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja, odpust w Łężynach Po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 17.30 zapowiedział się św. Mikołaj także do naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich ministrantów i czytających. Prosimy też rodziców małych dzieci o wcześniejszy kontakt ze św. Mikołajem w zakrystii. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP, Msze św. u nas o 6.00 i 17.00, odpust w Desznicy.
 3. Po każdej Mszy św. dzisiaj i przez kolejne niedziele można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. To także nasza świąteczna pomoc dla najbardziej potrzebujących.
 4. W tym roku jeśli chodzi o SPOWIEDŹ ADWENTOWĄ, to już będziemy normalnie spowiadać w każdej parafii dekanatu. U nas jest przewidziana na środę przed Świętami. Ale będziemy też spowiadać pół godziny przed każdą Mszą św., a w ostatnich dniach także od. 19.30 – 20.00 Zorganizujmy sobie tak czas, by każdy z nas mógł oczyścić swoje sumienie na czas Świąt Bożego Narodzenia i przyjąć Chrystusa do swojego serca.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kucharska Barbara, Gronkiewicz Emilia, Marszał Małgorzata, Wiklowska Danuta, Gierlasińska Renata, Gierlasińska Magdalena, Lelko Władysława.
 6. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie zarówno p. Organisty jak i p. Kościelnego, którzy roznosili opłatki po naszej parafii.
 7. Strażacy z Nienaszowa prosili o ogłoszenie, że w przyszłą niedzielę będą rozprowadzać kalendarze na 2023 rok w naszych domach. A to co zbiorą posłuży im, żeby mogli dołożyć do nowego wozu strażackiego.
 8. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Tadeusz Jaskółka z Poraju. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…
Czytaj więcej: I NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny. Przeżyjmy ten Adwent jako pobożne i radosne oczekiwanie, ale także trzeźwe oczekiwanie na Narodzenie Chrystusa i na Jego ostateczne przyjście. Codziennie roraty o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy, bo dzięki temu możemy jak najlepiej przygotować się do Świąt.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Środa – św. Andrzeja Apostoła 
 3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK, I SOBOTA MIESIĄCA, spowiedź rano i wieczorem, w piątek od godz. 16.15. W sobotę udamy się do chorych od godz. 8.00. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, po Mszy św. o godz. 15.30 i spotkanie Caritas. 
 4. W przyszłą niedzielę XXIII DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Celem tego dnia jest wsparcie duchowe i materialne Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. W związku z tym w tym dniu także zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na ten właśnie cel. Zaś na Mszy św. o godz. 6.00 za tydzień, dzieci I Komunijne otrzymają poświęcone medaliki.
 5. Od przyszłej niedzieli będzie też można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. To też nasza pomoc dla najbardziej potrzebujących w tym adwentowym czasie. Świeca duża – 18 zł i mała – 8 zł. Po Wigilii czy też w Święta możemy zanieść taką świecę na cmentarz, jako wyraz naszej łączności ze zmarłymi.
 6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni na Adwent, posprzątanie łazienki, wypranie obrusów, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kamińska Stanisława, Świątek Maria, Dziedziak Sylwia, Kuczała Helena, Kuczała Katarzyna.
 7. Gminna Biblioteka w Nowym Żmigrodzie zaprasza dzisiaj o godz. 16.00 na spotkanie z p. Bartoszem Gałązką, autorem wielu książek badających zapomniane kolędy i pastorałki z naszych okolic.
 8. Pan Organista i pan Kościelny w piątek i w sobotę będzie roznosić opłatki po naszej parafii, od godz. 8.00. P. Kościelny – piątek: Poraj i Nienaszów do Krakowskiej, zaś w sobotę Kolonia i Nienaszów od przystanku do lasu, zaś pan Organista w piątek Sadki, Grabanina, a w sobotę Debrza i Sośniny. Bardzo proszę, by przyjąć ich życzliwie.
Czytaj więcej: NIEDZIELA CHRYSTUSA...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W środę wspomnienie św. Klemensa (odpust w Skalniku), zaś w piątek św. Katarzyny, odpust w Starym Żmigrodzie (sumy o godz. 11.00).
 2. Już za tydzień rozpoczynamy ADWENT – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w każdy dzień tygodnia o godz. 6.00, w niedzielę też pierwsza Msza św. o godz. 6.00. Prosimy, aby dzieci – począwszy już od O, poprzez klasę 1, 2, 3, 4, 5, - przynosiły lampiony. Będą też otrzymywały obrazki. Na roratach będzie także losowanie figurki Matki Bożej, którą dziecko zabierze danego dnia do domu, a następnego przyniesie do kościoła. Żeby brać udział w losowaniu trzeba przynieść serduszko z jednej strony podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka, a z drugiej wpisany dobry uczynek albo modlitwa. Pół godziny przed Roratami godzinki do NMP, a także możliwość spowiedzi. Ponieważ jest to ostatnia niedziela zapraszamy na błogosławieństwo dzieci zarówno na Mszy św. o 6.00 jak i na sumie.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, plebanii, budynku gospodarczego, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Ladzińska Anna, Ladzińska Kazimiera, Ladzińska Paulina, Posełkiewicz Krystyna, Pyznarska Elżbieta.
 4. Gdyby ktoś wycinał jodły czy świerki koło domu przed Świętami i chciałby je ofiarować do kościoła, to bardzo proszę o kontakt.
Czytaj więcej: XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj przeżywamy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się i wspomagamy Ukrainę. Dlatego po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Wtorek – św. Alberta Wielkiego, zapraszamy na Mszę św. wieczorną i spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych
  • Czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej
  • Piątek – bł. Karoliny, patronki naszej rzeszowskiej diecezji
  • Niedziela - Uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to też Światowy Dzień Młodzieży dlatego kilka osób – z ks. Michałem - pojedzie na spotkanie młodych do Rzeszowa.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dokupienie kwiatów, wypranie alb, komż i bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Bardzo im za to dziękujemy. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Machowska Genowefa, Świątek Zofia, Gątek Elżbieta, Sobótka Włodzimierz, Czepiga Aneta, Ciomcia Grażyna, Jakieła Anna, Śląska Stanisława.
Czytaj więcej: XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj I NIEDZIELA miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej, a także spotkanie Caritas.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Środa – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • Czwartek – św. Leona Wielkiego
  • Piątek – św. Marcina z Tours, jest to też 104 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msze św. u nas o 6.30 oraz o 17.00. W Nowym Żmigrodzie specjalna Msza św. za Ojczyznę o godz. 14.00 i potem uroczystości przy Pomniku i w GOK-u.
  • Sobota – św. Jozafata Kuncewicza
  • Niedziela XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie przeżywany pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”, a zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan w tym kraju. Dlatego po każdej Mszy św. będzie też zbiórka do puszek na ten cel.
 3. W listopadzie szczególnie modlimy się za naszych zmarłych. Ofiarujemy im Komunię św. , udział w Mszach św., odpusty. Jednocześnie dbamy też o groby tych, którzy już od nas odeszli. Bóg zapłać wszystkim, którzy dbają o cmentarz i o porządek na cmentarzu. Wiele osób zabiera ze sobą pozostałości po zniczach i chryzantemach. Bóg zapłać za zrozumienie. Jeśli już wyrzucamy na śmietnik, to od razu segregujmy śmieci (osobno szkło, osobno plastik, a do największego boksu tylko trawę, ziemię i kwiaty naturalne). Porządek na cmentarzu jest możliwy, ale warunkiem jest, że wszyscy będziemy o niego dbali.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dokupienie kwiatów, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Świątek Renata, Szymańska Józefa, Dziadosz Joanna, Węgrzyn Maria.
 5. W sobotę w Samoklęskach, będzie koncert części zespołu Jednego Serca Jednego Ducha z Rzeszowa, początek o godz. 17.30. Zapraszamy chętnych.
Czytaj więcej: XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość poświęcenia własnego kościoła - Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Polecamy Bogu fundatorów, budowniczych, kapłanów, parafian, dobroczyńców naszej świątyni i wszystkich, którzy dzisiaj się o nią troszczą. Po południu najpierw Msza św. o 15.30, a potem – czyli ok. 16.15 - różaniec (pójdziemy na stary cmentarz), a jutro na nowy.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Wtorek – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. przed południem tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msza św. na nowym cmentarzu o godz. 14.00 (chyba żeby padał deszcz czy było zimno to w kościele, a potem procesja na cmentarz). Ruch jednokierunkowy na cmentarzu (prośba do strażaków z Nienaszowa, parking przy kościele, przy kaplicy, przy plebanii, za budynkiem gospodarczym).
  Środa – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. z wypominkami o godz. 5.00, 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 17.00
 3. W tym tygodniu przypada też I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od 16.15. W sobotę udamy się także do chorych od godz. 8.00.
 4. W przyszła niedzielę odpust w Hucie Polańskiej, suma o godz. 11.00. Zmiana tajemnic różańca św. będzie po Mszy św. o 15.30, a potem jeszcze spotkanie Caritas.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół kościoła, dokupienie kwiatów, zrobienie dekoracji na listopad, wypranie obrusów, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wójtowicz Franciszek, Stanek Helena, Magryta Joanna, Sajdak Alicja, Sajdak Agnieszka, Sajdak Zofia, Delimata Tadeusz.
 6. Wójt z Nowego Żmigrodu prosił o ogłoszenie, aby zgłaszać zapotrzebowanie na węgiel, w ramach zakupu preferencyjnego. Osobiście lub telefonicznie do Gminy do 4-go listopada.
 7. W piątek odszedł z naszej wspólnoty śp. Zdzisław Paluch z Poraju. Jego pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 13.00, polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…
Czytaj więcej: XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Bóg zapłać o. Erykowi za dzisiejsze Boże Słowo, życzymy dobrego pobytu w naszych stronach.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Piątek – św. Szymona i Judy Tadeusza
  • Niedziela - błogosławieństwo dzieci na sumie
 3. Rozpoczynamy ostatni pełny tydzień października. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W następną niedzielę i przyszły poniedziałek na zakończenie nabożeństw różańcowych procesje na cmentarz. Można zabrać znicze, świeczki i złożyć je na grobach swoich zmarłych. Dlatego w przyszłą niedzielę najpierw będzie Msza św. o 15.30, a potem – ok. 16.15 - procesja różańcowa na stary cmentarz.
 4. Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych (w przyszły wtorek). Żebyśmy mogli zyskać odpusty zupełne czyli darowanie kar za grzechy, potrzeba najpierw być w stanie łaski uświęcającej. W związku z tym, codziennie możliwość spowiedzi świętej na pół godziny przed Mszami św. Skorzystajmy z tej możliwości. Na ławkach, bocznych ołtarzach i na stoliku pod chórem są też wyłożone wypominki. Można je sobie zabrać i wypełnić czytelnie w domu, tak żeby w Dzień Zaduszny można było wypomnieć naszych zmarłych.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, udekorowanie kwiatami, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Leśniak Władysława, Wójcik Liliana, Musiał Elżbieta, Winiarska Barbara.

Tydzień temu zebrano na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pieniążki te przekazałem na rzecz Fundacji. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Czytaj więcej: XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski – JAN PAWEŁ II – BLASK PRAWDY!. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz uzdolnionej młodzieży.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego
  • Wtorek – św. Łukasza Ewangelisty
  • Czwartek – św. Jana Kantego, odpust w Samoklęskach
  • Sobota – św. Jana Pawła II
  • Niedziela - Niedziela Misyjna – składka na misje
 3. Modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, dorosłych i starszych do rozważania tajemnic różańcowych.
 4. W najbliższych dniach będziemy sprzątać groby naszych bliskich. Jeśli tylko możemy, to zabierzmy śmieci z cmentarza do domu. A jak już wyrzucamy na śmietnik cmentarny (położony w nowym miejscu i odnowiony), to do największego boksu wrzucamy tylko trawę, ziemię i kwiaty naturalne, do drugiego plastik, a do trzeciego - szkło. Już nie zdążyłem napisać, ale zrobię to w najbliższym czasie.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół kościoła, udekorowanie kwiatami, posprzątanie łazienki, zrobienie dekoracji na Dzień Papieski, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Bazan Iwona, Wiklowska Barbara, Wiklowska Stanisława. Bałaban Zofia, Pawlik Katarzyna. Bóg zapłać również za pracę na rzecz naszej wspólnoty: Jacek Dubis, Jan Świątek, Antoni Tomasik, Zenon Dziadosz, Piotr Dziadosz, Dariusz Baran, Wojciech Tarnowski, Lucjan Sajdak, Krzysztof Leśniak, Grzegorz Kowalczyk, Leszek Kurowski, Ireneusz Kiełtyka, Rafał Cichoń, Dariusz Marszał, Zenon Wiklowski.