Czytaj więcej: VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie o. Tomasza Podrazika ze zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki. Kształcił się w Republice Południowej Afryki, posługiwał jako misjonarz w Tazanii, a teraz przez jakichś czas jest w Polsce. Dziękujemy mu za Boże Słowo, wspólną modlitwę i radość z dzielenia się misyjną działalnością. Można go wspomóc, nabywając przywiezione przez niego pamiątki: różańce, kubki czy gazety misyjne (są pod dzwonnicą). Dzisiaj także rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy IV. Cieszymy się, że 16 dzieci będzie też mogło przeżywać te piękną uroczystość.

2. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, dlatego na sumie zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.

3. Za niecały już miesiąc BOŻE CIAŁO. W tym roku główna Msza św. będzie odprawiona w Nienaszowie pod lasem, a dokładnie koło domu p. Marii i Stanisława Cichoniów. A potem procesja przez 4 ołtarze z Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła.

4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Tarnowska Wioletta, Gondek Marlena, Dubis Krystyna, Paluch Barbara, Paluch Grażyna.

5. Z piątku na sobotę , o godz. 0.15 wyjazd na pielgrzymkę na Jasną Górę i do Wadowic. Powrót ok. 21 wieczorem w sobotę. Można zabrać jakąś kanapkę czy wodę, chociaż na miejscu też będzie można coś kupić.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się koncert w Nowym Żmigrodzie, z okazji Dnia Matki, rozpoczęcie na rynku o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj DZIEŃ I KOMUNII ŚWIĘTEJ w naszej wspólnocie parafialnej. Cieszymy się, że 11 dzieci z klasy III od dzisiaj będzie mogło w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Składam serdeczne podziękowania rodzicom tych dzieci za zaangażowanie w religijne wychowanie swoich pociech. Bóg zapłać także za tak piękną dekorację w kościele, kwiaty, jak również złożoną ofiarę (1.100 zł). Pieniążki te zostaną przeznaczone na remont naszej świątyni. A Wam drogie dzieci życzę, byście kochały Jezusa całym swoim sercem i razem z Jezusem i Matką Najświętszą szły przez życie. Bóg zapłać także rodzicom dzieci z klasy 2 za zrobienie generalnych porządków w naszej świątyni (czyszczenie wszystkich ołtarzy, mycie okien, drzwi, ławek, wypranie obrusów, dywanów, mycie Drogi Krzyżowej, pastowanie, wykoszenie i posprzątanie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., w drodze do kaplicy, sprzątanie parkingu i drogi na cmentarz, zrobienie też pięknego porządku na cmentarzu, w łazience oraz złożoną ofiarę. Pracy było naprawdę bardzo dużo. Ale wywiązali się naprawdę wzorowo. Można śmiało powiedzieć, że robili tak jak dla siebie, dlatego bardzo za to dziękuję. Na ten tydzień proszę, aby za porządek w kościele odpowiadali rodzice dzieci rocznicowych. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 15.30. Serdecznie zapraszamy. W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, jednocześnie jest to „Biały Tydzień” dla dzieci I Komunijnych.

2. Jutro – wyjątkowo - Msza św. wieczorna i nabożeństwo majowe o godz. 17.00, ze względu na bierzmowanie w Nowym Żmigrodzie. Zaś w środę nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania w Samoklęskach o godz. 18.00.

3. Za tydzień rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy IV na Mszy św. o godz. 9.00. Spotkania dla nich we wtorek i piątek o godz. 18.00, a piątek też spowiedź dla nich, rodziców, chrzestnych od godz. 17.30.

4. Bóg zapłać także p. Władysławowi Pencakowi za pracę na rzecz naszej wspólnoty.

5. Przedszkole w Nowym Żmigrodzie zaprasza wszystkich na Piknik Rodzinny w przyszłą niedzielę, od godz. 14.00. W programie występy przedszkolaków, dmuchańce, malowanie twarzy, zabawy ruchowe i taneczne, pokaz OSP oraz policji, a także konkursy dla rodzin.

6. Za dwa tygodnie – z piątku na sobotę – planowana jest pielgrzymka dzieci I Komunijnych na Jasną Górę i do Wadowic. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się dopisać.

Czytaj więcej: IV NIEDZIELA...

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jutro uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – patrona Polski (przeniesiona z niedzieli).

2. We wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy na spotkanie rodziców oraz dzieci z klasy 4.

3. We środę i piątek zapraszamy na spotkania dzieci I Komunijne, na godz. 18.00. Spowiedź św. dla dzieci I Komunijnych, rodziców, chrzestnych oraz kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców sobotę o od godz. 10.00 – 10.30.

4. W czwartek młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała spotkanie z delegatem Ks. Biskupa oraz próbę w Samoklęskach o godz. 17.15. Bardzo proszę, by wszyscy byli tam obecni.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I KOMUNII ŚW. dla dzieci z klasy III, na dodatkowej Mszy św. o 12.00. Dzieci przychodzą do kościoła na 11.50. Zadbajmy, aby była to wyjątkowa uroczystość (bez alkoholu). W tym dniu także uroczystości odpustowe w Dębowcu. Suma o godz. 11.00.

6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, zrobienie porządku na cmentarzu, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, wdrodze na cmentarz, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali rodzice dzieci z klasy 2 SP.

Czytaj więcej: III NIEDZIELA...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie majowym oraz spotkanie Caritas. Do godz. 15.00 jeszczcze możemy przychodzić na indywidualną modlitwę, przez przyczynę Matki Bożej Fatimskiej, zaś o 15. 00 różaniec, o 15. 30 nabozeństwo majowe i Msza sw., po której odwieziemy figurę Matki Bożej do Nowego Żmigrodu.
 2. Codziennie nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, Serdecznie zapraszamy.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  Poniedziałek – św. Zygmunta, polecajmy w modlitwie ks. dziekana

  Wtorek – Matki Bożej Królowej Polski, Msze sw. tak jak w każdą niedzielę (odpust w Kątach)

  Środa – św. Floriana (odpust w Łysej Górze)

  Piątek – św. Filipa i Jakuba

  Niedziela – Dobrego Pasterza, odpust w Faliszówce
 4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. w piątek rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi od godz. 17.15. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, rozebranie i zabezpieczenie Ciemnicy i Bożego Grobu, łazienki, wypranie obrusów, zrobienie porządku na cmentarzu, wykoszenie trawy, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Tłuściak Maria, Doktor Marta, Cichoń Maria, Wójtowicz Małgorzata, Wietecha Honorata, Gradus

Czytaj więcej: NIEDZIELA...

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia. Po południu o godz. 15.00 (czyli w Godzinie Miłosierdzia) wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, a potem Msza św. popołudniowa w naszym kościele. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Nie tylko prośmy o miłosierdzie Boże dla nas, ale nade wszystko okazujmy to miłosierdzie innym.

2. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św. i spotkanie rodziców dzieci z klasy 2 SP, a w środę i piątek dzieci I Komunijne na godz. 16.45.

3. W najbliższy piątek przybędzie do naszej parafii figura Matki Bożej Fatimskiej, na godz. 18.00 i będzie u nas do niedzieli. W związku z tym w piątek Msza św. wieczorna, potem różaniec i możliwość indywidualnej modlitwy do godz. 21 (zakończenie Apelem Jasnogórskim).

A w sobotę będzie u nas diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Dzień adoracji rozpoczniemy Mszą św. o 7.30 (wcześniej o 7.00 Godzinki do NMP), będzie też dodatkowa Msza św. o 12.00 (za kapłanów pracujących w naszym dekanacie), a także o godz. 18.00. Przez całą sobotę zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej zarówno dzieci, młodzież, dorosłych, jak i starszych.

Plan adoracji na sobotę:

9.00 – 10.00 – Grabanina

10.00 – 11.00 – Sadki i Kaczmarskie

11.00 – 12.00 – Poraj

13.00 – 14.00 – Nienaszów od lasu do kościoła

14.00 – 15.00 – Nienaszów od kościoła do przystanku

15.00 – 16.00 – Nienaszów od Poraju do Krakowskiej

16.00 – 17.00 – Kolonia i Debrza

17.00 – 18.00 – Sośniny

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w niedzielę o godz. 15.30, a potem Msza św. popołudniowa. Zaś w ciągu tygodnia najpierw Msza św. o godz. 18.00, a potem nabożeństwo majowe. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie majowym, a także spotkanie Caritas.

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, budynku gospodarczego, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wójtowicz Ewa, Gazda Elżbieta, Wójtowicz Agnieszka, Skrzęta Krystyna, Milczanowska Małgorzata.

Czytaj więcej: PONIEDZIAŁEK...

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj modlimy się i wspieramy Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie dzieci I Komunijne.

3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy serdecznie na wystawienie Najświętszego Sakramentu, adorację i Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 (czyli w Godzinie Miłosierdzia). A potem o godz. 15.30 Msza św. popołudniowa. W tym dniu składka na rzecz Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dzieci niech przyniosą skarbonki do kościoła i złożą je w specjalnie przygotowanym pojemniku przy bocznym ołtarzu. Na sumie błogosławieństwo dzieci.

4. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Najba Bogumiła, Głowacka Gabriela, Cichoń Leokadia, Reczkowska Renata, Najba Marika, Topolska Angelika, Rak Krystian.

Czytaj więcej: NIEDZIELA PALMOWA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. 1. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Dzisiaj jeszcze Droga Krzyżowa po sumie i Gorzkie Żale o godz. 15.30 z kazaniem pasyjnym. Msze św. do środy rano o 6.30, wieczorem o godz. 18.00. Zaś w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę tylko wieczorem o 18.00.
 2. 2. Do chorych udamy się we Wielki Wtorek od godz. 9.00. Codzienie też spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. czy nabożeństwem, a także w poniedziałek, wtorek i środę od 20 – 20.30.
 3. 3. TRIDUUM PASCHALNE - MĘKA, SMIERĆ I ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA:

WIELKI CZWARTEK - spowiedź od godz. 17:15, Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22:00. O 21:00 adoracja wspólna prowadzona przez młodzież. W czasie tej Mszy św. będzie zbierana składka na rzecz Caritas w naszej parafii. Zaś po zakończeniu Mszy św. zostaną pobłogosławione chlebki, przygotowane przez Caritas, które każda obecna w kościele rodzina zabierze do swojego domu. Niech to będzie wyraz wspólnoty, tej domowej i tej parafialnej, kiedy będziemy się dzielić tym chlebkiem w naszych rodzinach.

WIELKI PIĄTEK – (w tym dniu obowiązuje post ścisły) od 7:00 adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. O godz. 17:00 Gorzkie Żale, zaś o godz. 18.00 Nabożeństwo Wielkiego Piątku. Po nim adoracja Krzyża (można poprzez skłon czy też ucałowanie krzyża- to już do wyboru), a o 21:00 Droga Krzyżowa w plenerze (pójdziemy w dół od kościoła, w stronę szkoły i wrócimy do kościoła drogą koło Domu Ludowego), a później adoracja do 23:00.

WIELKA SOBOTA - rano poświęcenie pokarmów w Nienaszowie od 7:30 – 10:00 co pół godziny. Natomiast o 9:00 w Grabaninie, potem w Sadkach i Debrzy. Poświęcenie w Poraju o 1000 w Domu Ludowym, a o 10:30 w Sośninach. Bardzo proszę , aby wszędzie tam, gdzie będzie poświęcenie pokarmów przygotować też wodę do poświecenia. Wodę tę będzie można od razu zabrać do swoich domów. W kościele przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w grobie. O godz. 18:00 Liturgia Wigilii Paschalnej. A po niej jeszcze możliwość adoracji do 21.00.

WIELKA NIEDZIELA - REZUREKCJA o godz. 6.00 – (proszę zabrać obrazy, figury i chorągwie na procesję), a potem jeszcze Msze św. o 9.00, 10.30 i 15.30.

4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie i zdezynfekowanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni, zrobienie porządku w drodze na cmentarz i wokół plebanii, wypranie komż, alb i bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki oraz zrobienie porządku na cmentarzu. 

5. Bóg zapłać za pracę na rzecz naszej wspólnoty: Majka Aleksandra, Baran Grzegorz, Dubis Jacek, Musiał Karol, Kiełtyka Ireneusz, Kiełtyka Wojciech.

Czytaj więcej: V NIEDZIELA WIELKIEGO...

Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Dzisiaj rozpoczynamy święty czas Rekolekcji Parafialnych. Całym sercem witamy w naszej wspólnocie parafialnej ojca rekolekcjonistę ks. Marka Blecharczyka – proboszcza z Łańcuta. Niech Duch Święty obdarza go swoimi łaskami, a patronująca naszej parafii Matka Najświętsza wyprasza potrzebna dary na czas tych naszych ćwiczeń duchowych. Plan rekolekcji…


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – NIENASZÓW 2022

NIEDZIELA – 03.04.2022 R.

7.30 – Msza św. z nauką ogólną

9.00 – Msza św. z nauką ogólną

10.30 – Msza św. dla dzieci z nauką

15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, Msza św., a po niej ok. 17.00 NAUKA DLA MŁODZIEŻY (Małżeństwo)

PONIEDZIAŁEK – 04.04.2022 R.

7.00 – Msza św. z nauką ogólną

8.00 – 12.00 – REKOLEKCJE SZKOLNE

18.00 – Msza św. z nauką ogólną,

WTOREK – 05.04.2022 R.

7.00 – Msza św. z nauką ogólną

8.00 – 12.00 – REKOLEKCJE SZKOLNE

18.00 – Msza św. i nabożeństwo dla rodzin (Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich - Święta Rodzina)

ŚRODA – 06.04.2022 R.

7.00 – Msza św. z nauką dla starszych i chorych

10.00 – 11.30 – SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA

16.30 – 18.00 – SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA

18.00 – Msza św. na zakończenie Rekolekcji


2. W piątek tradycyjne święto Matki Bożej Bolesnej (tzw. Kwietni Piątek). Msze św. z Drogą Krzyżową o 7.30, 9.00, 10.30, 18.00. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa. W tym dniu także o godz. 19.45 odbędzie się Droga Krzyżowa w formie teatru cieni, prowadzona przez młodzież parafii.

3. Przyszła niedziela, to już NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a procesja z palmami na sumie.

4. Do chorych udamy się jeszcze w WIELKI WTOREK od godz. 9.00. Można zgłaszać w zakrystii.

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, w drodze na cmentarz, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę- 250 zł. Na te dwa tygodnie prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Marszał Antoni, Roczniak Władysława, Roczniak Edyta, Musiał Agnieszka, Kolasa Kazimiera, Kurowska Ewa, Wrona Maria, Głowacka Małgorzata, Kiełtyka Zdzisława, Kiełtyka Adriana, Lelko Celina, Wójcik Anna, Wójcik Łucja, Wójcik Klaudia, Kiełtyka Zofia. Bóg zapałać również za pracę: Krężałek Andrzej, Leśniak Grzegorz, Frączek Zbigniew, Gierlasiński Ireneusz.

Czytaj więcej: IV NIEDZIELA WIELKIEGO...

Ogłoszenia duszpasterskie.

 1. Od dzisiejszej niedzieli są do nabycia baranki Caritas na stół wielkanocny, a także paschałki.
 2. Od jutra Msze św. wieczorne przenosimy na godz. 18.00. W związku z tym także Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Spowiedź święta w czwartek od 17.30 i w piątek od 17.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę udamy się też do chorych, od godz. 8.00. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach i spotkanie Caritas.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które będą do środy włącznie. Będzie je głosił ks. Marek Blecharczyk, proboszcz z Łańcuta. Módlmy się o dobre przeżycie tego czasu. Program na przyszłą niedzielę:

  7.30 – Msza św. z nauką ogólną

  9.00 – Msza św. z nauką ogólną

  10.30 – Msza św. z nauką dla DZIECI i błogosławieństwo dzieci

  15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, Msza św.

  a po niej ok. 16.45 NAUKA DLA MŁODZIEŻY

  Skorzystajmy w tym czasie z sakramentu pokuty, bo nie będzie w tym roku ogólnych spowiedzi.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję, wokół koscioła, a zwłaszcza zrobienie porządku wokół starej plebanii, posprzątanie łazienki, plebanii, wyczyszczenie fosy, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Buczyńska Danuta, Leśniak Monika, Subik Alicja, Leśniak Bernadeta, Tłuściak Krystyna.
 6. W piątek odeszła z naszej wspólnoty śp. Emilia Tłuściak z Nienaszowa. Jej pogrzeb dzisiaj o godz. 13.00 w naszym kościele. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…

Czytaj więcej: III NIEDZIELA...

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to też 30 rocznica utworzenia naszej rzeszowskiej diecezji. Modlimy się za naszą diecezję. Jest to też Dzień Świętości Życia, dlatego dziękujemy za każde poczęte życie i modlimy się w tej intencji.

2. Za tydzień i przez następne niedziele – po każdej Mszy św. – będzie można nabywać baranki „Caritas” na stół wielkanocny (6 zł), a także Paschałki (10 zł). To także nasza pomoc dla najbiedniejszych w czasie Wielkiego Postu. Ponieważ za dwa tygodnie planujemy rekolekcje, to błogosławieństwo dzieci zrobimy w I niedzielę kwietnia.

3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, dezynfekcję, zrobienie porządku w łazience, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dubis Janina, Dubis Dorota, Dubis Katarzyna, Białogłowicz Czesława.

4. Jeśli chodzi o prace w tym roku, to w kwietniu będziemy robić wentylację w naszym kościele, w maju rozpocznie się malowanie kościoła, będzie też wymienione 3 drzwi wewnętrznych (od zakrystii, od babińca i na chór), w czerwcu zrobimy parking przy kaplicy. Z mniejszych prac chcemy też w tym roku dokończyć dzwonnicę, przenieść śmietnik na cmentarzu powyżej studni, a także zrobić zadaszenie na deski. Dlatego dziękujemy za wszystkie ofiary i pomoc w tych przedsięwzięciach.

Czytaj więcej: II NIEDZIELA WIELKIEGO...

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej Mszy św. zapowiadana składka do puszek na ten cel.

2. Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a także tradycyjnie w niedzielę po sumie.

3. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa, Opiekuna Pana Jezusa. W tym dniu wyrusza MĘSKI MARSZ MODLITWY I POKUTY, od OO. Franciszkanów w Jaśle do Dębowca. Szczegóły na plakacie pod dzwonnicą.

4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, odgarnięcie śniegu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Skołuda Bogusława, Skołuda Paulina, Gierlasińska Marta, Rogala Alina, Pencak Bożena.

5. W ubiegłą niedzielę, Środę Popielcową i dwa tygodnie temu zebrano rekordową kwotę jako pomoc dla Ukrainy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, bo takich pieniążków nigdy w historii Nienaszowa nie było. Ale i sytuacja też jest niespotykana.

6. Wójt z Nowego Żmigrodu prosił o ogłoszenie, że wnioski na instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, kotły na biomasę i powietrzne pompy ciepła będą przyjmowane tylko jutro i we wtorek w Urzędzie Gminy, pokój nr 14.

7. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Romanę Dziadosz z Grabaniny, polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…

Czytaj więcej: I NIEDZIELA WIELKIEGO...

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach, a także spotkanie Caritas. Po każdej Mszy św. zapowiadana zbiórka do puszek jako pomoc dla Ukrainy.

2. W czasie WIELKIEGO POSTU pamiętajmy o nabożeństwach pasyjnych, które pomagają nam przeżyć ten niezwykły czas, a także pogłębić naszą wiarę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30 (składka na kwiaty do Bożego Grobu). Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a także tradycyjnie w niedzielę po sumie. Serdecznie zapraszamy Korony Różańcowe do świecenia światła na Gorzkich Żalach. Szczególna prośba do rodziców, dzieci, młodzieży, aby pamiętać o tych nabożeństwach.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Jak przypomina nam papież Franciszek: cały Kościół, wszystkie wspólnoty go tworzące oraz poszczególni wierni są odpowiedzialni za misje. Będziemy też zbierać ofiary do puszek po każdej Mszy św., by wesprzeć prawie 2.000 polskich misjonarzy i misjonarek, księży i sióstr zakonnych w ich ofiarnej posłudze w różnych zakątkach świata. Zapraszamy na Mszę św. popołudniową dzieci z klasy 3, otrzymają poświęcone książeczki.

4. Miejmy nadzieję, że zima już długo nie potrwa. Ale oczywiście ogrzewamy cały czas zarówno kościół, jak i kaplicę cmentarną. W związku z tym proszę radnych z Rady Parafialnej, by zebrać po 30 zł od rodziny (powinno to w miarę wystarczyć) przez najbliższe dwa tygodnie i wpłacić do banku na ogrzewanie kościoła i kaplicy. Można też samemu wpłacić do radnych czy do banku.

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, wypranie obrusów i nakryć, dezynfekcję, zrobienie dekoracji na Wielki Post, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wójtowicz Krystyna, Hućko Natalia, Marszał Stanisława, Borończyk Joanna.

6. Sołtys Poraju prosi o ogłoszenie, że w sobotę o godz. 17.00 odbędzie się w Domu Strażaka zebranie wiejskie na temat wodociągu, a panowie kominiarze prosili, aby ogłosić, że w tym tygodniu będą czyścić pzrewody kominowe w poniedziałek w Sadkach, a od wtorku do czwartku Nienaszowie. Koszt 50 zł – dla chętnych.

Czytaj więcej: VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, na dzisiaj ogłoszono zbiórkę do puszek na rzecz Ukrainy. Ale my zrobimy ją w przyszłą niedzielę, tak, żeby każdy kto tylko chce mógł się dołożyć do tej pomocy. Bo rzeczywiście wygląda to strasznie. Chyba, że ktoś jest na dzisiaj przygotowany, to puszki stoją na stoliku pod chórem, a także na boczych ołtarzach.
 2. Sołtysi, Radni, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna i Caritas z terenu całej Parafii w Nienaszowie
  • Ogłaszają zbiórkę darów dla obywateli Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych uzyskali schronienie na terytorium Polski. Prosimy o:
   1. materace, koce, śpiwory, karimaty, ręczniki, itp.,
   2. środki higieniczne: (pampersy, chusteczki, papier toaletowy, podpaski, pasta do zębów, kremy, olejki, szampony, itp.)
   3. artykuły dla dzieci: (zabawki, mleka w proszku, kaszki, gotowe produkty żywnościowe w słoiczkach, itp.)
   4. żywność długoterminową: (makaron, kasza, ryż, mleko, cukier, mąka, konserwy, itp.)
   5. woda mineralna, soki, napoje, itp.,
  • Prosimy aby przekazywane rzeczy były nowe, lub używane w bardzo dobrym stanie oraz czyste.
  • Miejsce zbiórki: Dom Ludowy w Nienaszowie:
   • poniedziałek 28 luty 2022 r. od godz. 16.00 – 18.00 
   • wtorek 01 marca 2022 r. od godz. 9.00 – 11.00 i od 16.00 – 18.00 
   • środa 02 marca 2022 r. od godz. 10.00 – 12.00
 3. W tym tygodniu – od Środy Popielcowej - rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, czasu w którym Kościół przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego przygotowuje się do przeżycia Świąt Paschalnych. Msze św. w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 7.30, 9.00 oraz 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Jest to też DZIEŃ MODLITWY I POSTU O POKÓJ NA UKRAINIE. Składka w tym dniu również na pomoc Ukrainie.
  • Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a także tradycyjnie w niedzielę po sumie.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy na te pasyjne nabożeństwa w czasie całego Wielkiego Postu. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK, I SOBOTA MIESIĄCA, spowiedź rano i wieczorem, w piątek od godz. 16.15. W sobotę udamy się do chorych od godz. 8.00. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, a także spotkanie Caritas.
 5. Obecny tydzień jest przeżywany w Kościele jako Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach rodziny dotknięte tym strasznym nałogiem alkoholizmu.
 6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu, za posprzątanie kościoła i wokół, dezynfekcję, wypranie alb, posprzątanie kaplicy cmentarnej, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dziadosz Kazimiera, Gierlasińska Urszula, Leśniak Beata, Szczęch Barbara.
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont naszego kościoła: z Nienaszowa – Kiełtyka Zdzisława i Waldemar – 250 zł, Wójtowicz Agnieszka i – 120 zł, z Debrzy – Jaracz Stanisława – 250 zł, z Poraju – Rzońca Maria i Marek – 400 zł, grupa sprzątajaca – 200 zł.
 8. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Henryka Cichonia, który tu się urodził i przez wiele lat mieszkał. Polećmy go jeszcze Miłosierdziu Bożemu…
Czytaj więcej: VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy przeżywać:

Wtorek – święto Katedry św. Piotra Apostoła

Środa – św. Polikarpa

2. W piątek na 15.30 zapraszamy kandydatów na ministrantów. Zaś przyszłą niedzielę zapraszamy na błogosławieństwo dzieci na sumę, a po nim zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską.

3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie naszej świątyni i wokół niej, dezynfekcję, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Gołąb Beata, Biernacka Anna, Laskoś Marta, Tłuściak Magdalena.

4. Od następnej niedzieli zapraszamy zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w Kursie Przedmałżeńskim. Spotkania odbywać się będą po niedzielnej Mszy św. popołudniowej o godz. 15.30. W przygotowaniu tym mogą wziąć udział osoby, które przystąpiły już do sakramentu bierzmowania.

5. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nienaszowie informuje, że od 21 lutego – 04 marca 2022 r. odbędą się zapisy dzieci urodzonych w roku 2016 (obowiązkowo ) i 2017 (nieobowiązkowo) do oddziału przedszkolnego, a także rocznik 2018 w miarę posiadanych miejsc oraz do klasy 1 SP na rok szkolny 2022/2023.

6. Sołtys Poraju ogłasza, że w czwartek od godz. 9.00 – 11.00 w Domu Ludowym będę wydawane wymiary podatków, a także naklejki na worki.

7. W piątek odeszła z naszej wspólnoty śp. Alfreda Świątek z Nienaszowa. Jej pogrzeb dzisiaj o godz. 13.00 w naszym kościele. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…

Czytaj więcej: VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Caritas naszej diecezji prosi o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dzięki temu będzie mogła wspierać chore dzieci, kupować lekarstwa dla seniorów czy wspierać poszkodowanych w zdarzeniach losowych. Ulotki są na stoliku pod chórem.

2. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu, za posprzątanie kościoła, dołożenie kwiatów, dezynfekcję, wypranie komż, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kiełtyka Bożena, Kiełtyka Antoni, Mastaj Maria, Skrzęta Krystyna, Ciekielska Agnieszka.

Czytaj więcej: V NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu. A po Mszy św. popołudniowej zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Caritas.
 2. W środę na Mszę św. wieczorną i na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci I Komunijnych.

  Czwartek – św. Scholastyki

  Piątek – Matki Bożej Lourdes (Światowy Dzień Chorego)
 3. W związku ze ŚWIATOWYM DNIEM CHOREGO zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 10.30 wszystkich chorych, cierpiących, starszych na spowiedź św., Mszę św. z udzieleniem Namaszczenie Chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bardzo proszę rodziny, sąsiadów, znajomych o pomoc w przywiezieniu osób chorych, starszych do naszego kościoła. Niestety ze względu na wirusa nie będzie w tym roku spotkania w Domu Ludowym. Ale mamy nadzieję, że to już ostatni raz.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję, udekorowanie kwiatami, wypranie obrusów, nakryć ołtarzowych, rozebranie dekoracji świątecznej, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, odgarnianie śniegu i złożoną ofiarę. Pracy było naprawdę dużo, ale świetnie sobie poradzili. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kisielewicz Gabriela, Kucharska Władysława, Kulisz Helena, Dubis Zofia.

Czytaj więcej: IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W związku z ukończeniem 75. roku życia, zgodnie z obowiązującym prawem, biskup Edward Białogłowski złożył rezygnację z pełnienia posługi biskupa pomocniczego w diecezji rzeszowskiej. Ojciec Święty Franciszek tę rezygnację przyjął. Biskup Edward posługiwał gorliwie przez 34 lata najpierw w diecezji przemyskiej, a potem rzeszowskiej. Posługiwał w niepowtarzalnym, radosnym, pogodnym stylu. Dlatego dziś, jako wspólnota diecezjalna, zanosimy do Pana dziękczynną modlitwę za dotychczasową służbę, prosząc Go jednocześnie o zdrowie i siły na kolejne lata życia księdza biskupa. Jesteśmy bowiem przekonani, że także jako biskup senior, w miarę sił i możliwości, ksiądz biskup będzie się dzielił z nami bogactwem swego umysłu i serca, modlitwą wspierał wszystkie dzieła i duszpasterskie inicjatywy.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  Poniedziałek – św. Jana Bosko

  Środa – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).

  Msze św. o 7.30, 9.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka w tym dniu na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.

  Czwartek – św. Błażeja (poświecenie jabłek)

  Sobota – św. Agaty (poświęcenie soli)
 3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. w piątek rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.15, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W I sobotę Msze św. o 6.30 i 17.00. Od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. po Mszy św. o 15.30, a potem spotkanie Caritas.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję, wypranie alb, bielizny ołtarzowej, zrobienie porządku w łazience, w kaplicy cmentarnej, na cmentarzu, odgarnianie śniegu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Subik Marta, Śląska Anna, Musiał Władysława, Tomasik Małgorzata, Fornal Leon, Serwińska Bogusława, Tłuściak Stanisław, Gelata Magdalena.
 5. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Zbigniewa Dziadosza z Poraju. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu….