Czytaj więcej: X NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Wtorek – św. Barnaby Apostoła
  • Czwartekśw. Antoniego z Padwy, spotkanie dla bierzmowanych
  • Piątek bł. Michała Kozala 
 2. W najbliższy piątek zapraszamy na pielgrzymkę pieszą, z różańcem i w ciszy do św. Jana z Dukli (czyli ok. 24 km). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Prosimy, aby zabrać różaniec i także odblaski, bo to gdzieś tak do północy zejdzie.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dołożenie kwiatów, sprzątanie w czasie Oktawy, wypranie narzut na ołtarze, posprzątanie łazienki, poobcinanie żywopłotu na cmentarzu, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarą. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Paluch Teresa, Owsiak Krystyna, Rak Danuta, Rak Monika.
Czytaj więcej: IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W czwartek przeżywaliśmy niezwykłą Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać mieszkańcom Debrzy za wybudowanie pięknego ołtarza do odprawienia Mszy św., udekorowanie kwiatami, przygotowanie dużej ilości miejsc siedzących, ubranie drogi, przywiezienie i niesienie obrazów i wszelkich potrzebnych sprzętów, a także obstawienie liturgii i złożoną ofiarę. Bóg zapłać także rodzinom, które przygotowały 4 ołtarze na procesję i ich sąsiadom, za przygotowanie i udekorowanie ołtarzy. Bóg zapłać również panom strażakom za ich pomoc w tej uroczystości, a także naszej Scholii oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza. Jedynie, to że nie było na tej pięknej uroczystości Ks. dziekana Zygmunta Kudyby (pierwszy raz od 53 lat). Jest obecnie na plebanii, jego stan jest stabilny, choć potrzebuje opieki. Na pewno dużo lepszy niż w szpitalu. W tym tygodniu będzie mógł – w swoim pokoju i z naszą pomocą - odprawiać codziennie Mszę św. Polecajmy go w naszych modlitwach. 
 2. Dzisiaj niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej i spotkanie Caritas. Procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 10.30, a od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar Eucharystii.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Karola Lwangi i towarzyszy
  • Środa – św. Bonifacego
  • Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie ziół i kwiatów, a także błogosławieństwo dzieci na Mszy św. o godz. 18.00
  • Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - nie ma postu.
  • Sobota Niepokalanego Serca NMP
 4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK i I PIĄTEK MIESIĄCA. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od 17.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dołożenie kwiatów, sprzątanie w czasie Oktawy, wykoszenie trawy wokół kościoła, budynku gosp., w drodze na cmentarz, pomiędzy tujami, zrobienie porządku w łazience, porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kowalczyk Małgorzata, Łopatkiewicz Waldemar, Syrek Sylwia, Adamczyk Jolanta, Chomicz Marian.
Czytaj więcej: UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, dziękujemy Bogu za objawienie nam tej wielkiej tajemnicy wiary. Dzisiaj także rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy IV. Cieszymy się, że 20 dzieci będzie też mogło przeżywać te piękną uroczystość.
 2. W czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. o 7.30 , 10.00 i 15.30. Msza św. o godz. 10.00 w Debrzy, a dokładnie obok domu p. Dominiki i Tomasza Machowskich, Jolanty i Kazimierza Krężel. Samochody można też zostawiać u sąsiadów (bramy będą otwarte) czy też poniżej ołtarza. Od ołtarza będziemy szli do kościoła. Ołtarze będą przy następujących miejscach 1. Irena i Andrzej Krężałek, Elżbieta i Piotr Burda, 2. Maria Kisielewicz, Gabriela i Sebastian Kisielewicz 3. Stanisława i Władysław Delimata, Marzena i Adam Paluch 4. Maria Dziadosz, Genowefa i Kazimierz Więcek. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy schodach kościoła. Bardzo proszę, by sąsiedzi pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci I Komunijne i rocznicowe w strojach. Proszę także, aby zabrać obrazy i feretrony i udekorować trasę procesji. Proszę też panów strażaków o pomoc w zapewnieniu bezpiecznego przejścia. W kolejne dni Oktawa Bożego Ciała z procesją z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po sumie.
 3. W tym tygodniu przypada I SOBOTA miesiąca. Od godz. 8.00 udamy się do chorych. A na Mszy św. wieczornej odwiedzą nas Wojownicy Maryi, z regionu Krosno. I poprowadzą różaniec w trakcie adoracji. Po nabożeństwie dadzą świadectwo o swoim Ruchu wszystkim mężczyznom z naszej parafii. Dlatego szczególnie zapraszamy mężczyzn na Mszę św. wieczorną. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej i spotkanie Caritas. 
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, zakupienie pokrowców na krzesła, zrobienie porządku w kaplicy cmentarnej, na cmentarzu, wycięcie chaszczy, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Szymbara Agata, Rucińska Urszula, Majka Stefania, Pizzoni Paulina, Jaskółka Natalia.
 5. W piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Edmunda Dziadosza z Sośnin. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu
Czytaj więcej: ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie okresu wielkanocnego. Ale też DZIEŃ I KOMUNII ŚWIĘTEJ w naszej wspólnocie parafialnej. Cieszymy się, że 9 dzieci z klasy III od dzisiaj będzie mogło w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Składam serdeczne podziękowania rodzicom tych dzieci za zaangażowanie w religijne wychowanie swoich pociech. Bóg zapłać także za tak piękną dekorację w kościele, kwiaty, jak również złożoną ofiarę. Pieniążki te zostały przeznaczone na remont naszych organów. A Wam drogie dzieci życzę, byście kochały Jezusa całym swoim sercem i razem z Jezusem i Matką Najświętszą szły przez życie.

  Bóg zapłać także rodzicom dzieci z klasy 2 za zrobienie generalnych porządków w naszej świątyni ( mycie okien, drzwi, ławek, kaloryferów, Drogi Krzyżowej, ołtarzy, wypranie obrusów, dywanów, pastowanie, wykoszenie i posprzątanie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., pomiędzy tujami, w drodze na cmentarz, sprzątanie parkingu, kaplicy cmentarnej, zrobienie też idealnego porządku na cmentarzu, w łazience , umajenie kościoła oraz złożoną ofiarę. Pracy było naprawdę bardzo dużo, a rodziców w tym roku niewielu. Ale wywiązali się naprawdę wzorowo. Można śmiało powiedzieć, że robili tak jak dla siebie, dlatego bardzo za to dziękuję.

  Na ten tydzień proszę, aby za porządek w kościele odpowiadali rodzice dzieci rocznicowych.

  W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, jednocześnie jest to „Biały Tydzień” dla dzieci I Komunijnych. W sobotę pielgrzymka na Jasną Górę i do Łagiewnik. Wyjazd spod kościoła o 00.30, z piątku na sobotę.
 2. Jutro - poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt). Msze św. o 7.30, 9.00 i 18.00. Odpust w Myscowej i Mrukowej.
  Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  Piątek – Matki Bożej Wspomożenia wiernych
  Niedzielabłogosławieństwo dzieci na sumie 
 3. Za tydzień rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy IV na Mszy św. o godz. 9.00. Spotkania dla nich we wtorek i piątek o godz. 18.00, a piątek też spowiedź dla nich, rodziców, chrzestnych od godz. 17.15.
 4. Jak już wspominałem w tym roku Uroczystość Bożego Ciała będzie w Debrzy u p. Machowskich. Zaś ołtarze: 1. Irena i Andrzej Krężałek, Elżbieta i Piotr Burda, 2. Maria Kisielewicz, Gabriela i Sebastian Kisielewicz 3. Stanisława i Władysław Delimata, Marzena i Adam Paluch 4. Maria Dziadosz, Genowefa i Kazimierz Więcek. Bardzo proszę sąsiadów o pomoc w przygotowaniu i umajeniu zarówno ołtarza głównego jak i 4 ołtarzy do procesji. Plansze, podstawy pod ołtarze oraz podstawy pod Najświętszy Sakrament są do zabrania z budynku gospodarczego. Pomyślmy też o wykoszeniu rowów i dekoracji trasy procesji. Jeśli chodzi o ołtarz główny, to pewnie dobrze by to było zrobić w sobotę.
Czytaj więcej: WNIEBOWSTĄPIENIE PANA...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Wtorek – święto Macieja Apostoła
  • Czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski
 2. Już za dwa i pół tygodnia uroczystość BOŻEGO CIAŁA. W tym roku główna Msza św. będzie odprawiona w DEBRZY, a dokładnie koło domu p. Dominiki i Tomasza Machowskich. A potem procesja przez 4 ołtarze z Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła. 
 3. Spotkania dla dzieci I Komunijnych we wtorek i piątek.
 4. Spowiedź dla dzieci I Komunijnych, ich rodziców i chrzestnych w sobotę od godz 16.00 – 16.30. A w przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I KOMUNII ŚW. dla dzieci z klasy III, na dodatkowej Mszy św. o 12.00. Dzieci przychodzą do kościoła na 11.50. Zadbajmy, aby była to wyjątkowa uroczystość (bez alkoholu). W tym dniu także uroczystości odpustowe w Dębowcu. Tam suma o godz. 11.00.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni kwiatami, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy i wokół kościoła, plebanii, w drodze na cmentarz, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali rodzice dzieci z klasy 2 SP.
Czytaj więcej: VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Ks. dziekan Zygmunt Kudyba jest dalej w szpitalu i jego stan się pogorszył. Polecajmy go w naszych modlitwach….
 2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie majowym, a potem spotkanie Caritas. W środę Uroczystość św. Stanisława – patrona Polski
 3. We wtorek (16.45), środę i piątek spotkania dla dzieci I Komunijnych. A w czwartek Msza św. i spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 4. We wtorek, na Mszę św. wieczorną i na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci z klasy 2 oraz z klasy 4 SP.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, wypranie obrusów i bielizny ołtarzowej, zrobienie porządku w kaplicy cmentarnej, łazience, na cmentarzu, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, pomiędzy tujami, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Świątek Zbigniew, Świątek Aneta, Filip Adam, Hac Stanisław, Baran Danuta, Wojtaszek Halina, Wojtaszek Katarzyna.
 6. Za trzy tygodnie w sobotę 25 maja będzie pielgrzymka dzieci I Komunujnych na Jasną Górę i do Łagiewnik. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się zapisać. 
 7. Wójt Gminy Nowy Żmigród ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie budowy studni wierconych, na potrzeby budynków mieszkalnych. Wnioski można składać od 8 -9 maja (środa-czwartek) w Urzędzie Gminy.
Czytaj więcej: V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Katarzyny ze Sienny, patronki Europy
  • Wtorek – na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy dzieci I Komunijne
  • Środa – św. Józefa, rzemieślnika
  • Czwartek – św. Zygmunta, polecajmy w modlitwie ks. Dziekana
  • Piątek Matki Bożej Królowej Polski, Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (odpust w Kątach-godz. 11.30). W tym dniu także uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3-go Maja oraz Gminny Dzień Strażaka w Nowym Żmigrodzie. O godz. 11.00 Msza św., a o 12.00 uroczystości na Rynku.
  • Sobota – św. Floriana (odpust w Łysej Górze, godz. 11.00)
 2. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w niedzielę o godz. 15.30, a potem Msza św. popołudniowa. Zaś w ciągu tygodnia najpierw Msza św. o godz. 18.00, a potem nabożeństwo majowe. Dzieci będą otrzymywały obrazki.
 3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. w piątek rano o 7.30 i wieczorem o 15.30. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie majowym, Msza św. i spotkanie Caritas.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, zrobienie porządku w łazience, w kaplicy cmentarnej, idealnego na cmentarzu, wykoszenie trawy wokół kościoła, budynku gospodarczego, między tujami, wokół cmentarza, wywiezienie ziemi, trawy i kwiatów, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Tarnowska Wioletta, Dubis Krystyna, Paluch Barbara, Paluch Grażyna, Bąk Antonina, Szarlińska Bogumiła. 
 5. W piątek odeszli z naszej wspólnoty śp. Helena Świątek z Poraju, jej pogrzeb dzisiaj o godz. 13.00 oraz śp. Franciszek Marszał z Nienaszowa, jego pogrzeb również dzisiaj o godz. 15.30. Polećmy ich jeszcze miłosierdziu Bożemu….
Czytaj więcej: IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna tydzień modlitw o powołania, kapłańskie, zakonne, misyjne. Polecajmy także powołanych z naszej wspólnoty.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Wtorek – św. Wojciecha, patrona Polski – odpust w Brzezowej o 11.00 ( na Mszę św wieczorną i na spotkanie zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami)
  • Piątek – św. Marka
  • Niedziela – na sumie zapraszamy na błogosławieństwo dzieci
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dołożenie kwiatów, zrobienie porządku w łazience, na cmentarzu, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., pomiędzy tujami i przy kaplicy cmentarnej, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Cichoń Maria, Tłuściak Maria, Doktor Marta, Wietecha Honorata, Wójtowicz Małgorzata, Gradus Zygmunt.
 4. Ks. Dziekan Zygmunt Kudyba jest obecnie w szpitalu w Jaśle, ale mamy nadzieję, że w tym tygodniu wróci do domu. Polecajmy Go w naszych modlitwach.
Czytaj więcej: III NIEDZIELA...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna TYDZIEŃ BIBLIJNY i zachęca nas do częstszego sięgania do Bożego Słowa.
 2. W najbliższą sobotę ks. Michał organizuje pielgrzymkę pieszą do Sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu. Trasa będzie liczyła ok. 20 km. Wyjście spod naszego kościoła o godz. 9.00. Kto by się czuł na siłach i oczywiście chciał, to serdecznie zapraszamy. Nie trzeba się zgłaszać, tylko być w sobotę o 9.00 pod kościołem. 
 3. Przyszła niedziela – to Niedziela Dobrego Pasterza, odpust w Faliszówce, tam suma o godz. 11.30.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, wypranie nakryć ołtarzowych, komż, alb, posprzątanie łazienki, wykoszenia trawy i wokół kościoła, plebanii i w drodze na cmentarz, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Wójtowicz Anna, Najba Bogumiła, Głowacka Gabriela, Cichoń Leokadia, Najba Marika.
Czytaj więcej: NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia, ale też niedziela adoracyjna. Po południu o godz. 15.00 (czyli w Godzinie Miłosierdzia) wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, a potem Msza św. popołudniowa w naszym kościele, zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Caritas. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy też Tydzień Miłosierdzia.
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, przeniesiona z 25 marca.
 3. W czwartek na Mszę św. wieczorną i na spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania. 
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dołożenie kwiatów, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, wykoszenie trawy przy kościele, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Skrzęta Krystyna, Milczanowska Małgorzata, Wójtowicz Agnieszka, Wójtowicz Ewa, Gazda Elżbieta, Babirecka Małgorzata.
 5. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Adam Marszał z Sośnin. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…
Czytaj więcej: PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj modlimy się i wspieramy Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. w piątek rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi codziennie od godz. 17.30, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. po Mszy św. popołudniowej i spotkanie Caritas. 
 3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy serdecznie na wystawienie Najświętszego Sakramentu, adorację i Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 (czyli w Godzinie Miłosierdzia). A potem o godz. 15.30 Msza św. popołudniowa. W tym dniu składka na rzecz Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dzieci niech przyniosą skarbonki do kościoła i złożą je w specjalnie przygotowanym pojemniku przy bocznym ołtarzu.
 4. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kolasa Kazimiera, Musiał Agnieszka, Gierlasińska Marta, Kurowska Ewa.
 5. Wczoraj odeszła z naszej wspólnoty śp. Krystyna Kielar z Nienaszowa, jej pogrzeb będzie jutro o godz. 12.00 w naszym kościele. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…
Czytaj więcej: NIEDZIELA PALMOWA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Dzisiaj jeszcze Droga Krzyżowa po sumie i Gorzkie Żale o godz. 15.30 z kazaniem pasyjnym, a potem Msza św.
 2. Jutro dzień spowiedzi w naszej wspólnocie od 15.00 – 17.30 z przerwą od 16.30 – 17. 00. We wtorek i środę będziemy też w konfesjonale od 19.30 – 20.00. A ponadto przez cały tydzień pół godziny przed każdym nabożeństwem. We wtorek od godz. 8.00 udamy się też do chorych.
 3. Msze św. do środy rano o 6.30, wieczorem o godz. 18.00. Zaś w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę tylko wieczorem o 18.00
 4. TRIDUUM PASCHALNE - MĘKA, SMIERĆ I ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA:
  • WIELKI CZWARTEK – o 16.30 – obowiązkowe spotkanie dla ministrantów. Spowiedź od godz. 17.30, Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.00. O 21.00 adoracja wspólna prowadzona przez młodzież. W czasie tej Mszy św. będzie zbierana składka na rzecz Caritas w naszej parafii. Zaś po zakończeniu Mszy św. zostaną pobłogosławione chlebki, przygotowane przez Caritas, które każda obecna w kościele rodzina zabierze do swojego domu. Niech to będzie wyraz wspólnoty, tej domowej i tej parafialnej, kiedy będziemy się dzielić tym chlebkiem w naszych rodzinach.
  • WIELKI PIĄTEK – (w tym dniu obowiązuje post ścisły) od 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. O godz. 17.00 Gorzkie Żale, zaś o godz. 18.00 Nabożeństwo Wielkiego Piątku. Po nim adoracja Krzyża, a o 21.00 Droga Krzyżowa w plenerze (pójdziemy od kościoła w góre, w stronę Poraju, potem Kolonią i koło szkoły wrócimy do kościoła, a później jeszcze adoracja do 23.00.
  • WIELKA SOBOTA - rano poświęcenie pokarmów w Nienaszowie od 7.30 – 10.00 co pół godziny. Natomiast o 9.00 w Grabaninie, potem w Sadkach. Poświęcenie w Poraju o 10.00 w Domu Ludowym, a o 10.30 w Sośninach. Bardzo proszę, aby wszędzie tam, gdzie będzie poświęcenie pokarmów przygotować też wodę do poświecenia. Wodę tę będzie można od razu zabrać do swoich domów. W kościele przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w grobie. O godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej.
  • WIELKA NIEDZIELA - REZUREKCJA o godz. 6.00 – (proszę zabrać obrazy, figury i chorągwie na procesję- zmiana czasu), a potem jeszcze Msze św. o 9.00, 10.30 i 15.30. Na sumie zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, wypranie obrusów, komż, alb i bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki oraz zrobienie porządku na cmentarzu. Bóg zapłać także paniom z Koła Gospodyń w Sadkach i Sośninach za piękne palmy, które stoją przy ołtarzu.
Czytaj więcej: V NIEDZIELA WIELKIEGO...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Wczoraj Ks. Biskup Ordynariusz udzielił sakramentu bierzmowaniu 11 młodym z naszej wspólnoty. Gratulujemy im i życzymy, by otrzymane dary Ducha Świętego rozwinęli i pomnożyli.
 2. Od jutra Msze św. wieczorne o godz. 18.00, ze względu na spowiedzi w dekanacie.
 3. We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
 4. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klasy 7 SP wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie.
 5. W piątek tradycyjne święto Matki Bożej Bolesnej (tzw. Kwietni Piątek). Msze św. z Drogą Krzyżową o 7.30, 9.00, 10.30, 18.00. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa. 
 6. SPOWIEDŻ WIELKOPOSTNA planowana jest u nas w Wielki Poniedziałek po południu. Zaś do chorych udamy się w Wielki Wtorek od godz. 8.00. Można zgłaszać w zakrystii chorych, do których nie jeździmy w I soboty.
 7. Przyszła niedziela, to już NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a procesja z palmami na sumie.
 8. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół naszej świątyni, pocięcie i poukładanie drzewa, wyczyszczenie schodów, wykoszenie trawy, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Bardzo dziękujemy za tę pomoc. Na te dwa tygodnie prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Leśniak Marzena, Tłuściak Krystyna, Kiełtyka Zofia, Lelko Celina, Marszał Antoni, Roczniak Edyta, Roczniak Władysława, Kiełtyka Zdzisława, Kiełtyka Izabela, Wójcik Łucja, Wójcik Klaudia, Wójcik Anna, Wrona Maria, Głowacka Małgorzata.
 9. Bóg zapłać za wczorajszą hojność serca, przy składaniu do koszy przy sklepach produktów spożywczych czy też chemicznych.
Czytaj więcej: IV NIEDZIELA WIELKIEGO...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Od dzisiejszej niedzieli są do nabycia baranki Caritas na stół wielkanocny, a także paschałki. 
 2. W najbliższy czwartek od godz. 16.30 zapraszamy na spowiedź młodzież przygotowującą się do bierzmowania, świadków, rodziców. Bierzmowanie będzie w sobotę o godz. 11.00 w Samoklęskach.
 3. W najbliższą sobotę od godz. 8.00 – 16.00 będzie można wspomóc potrzebujących w naszej parafii na Święta, poprzez dar serca złożony do koszyków przy obydwu sklepach w Nienaszowie (mogą to być produkty spożywcze czy też chemiczne). Przed sklepem będą dyżurowały dzieci ze Szkolnego Koła Caritas i kto będzie chciał, to może tam włożyć jakichś produkt ze swoich zakupów.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół naszej świątyni, plebanii, na parkingu, umycie okien w kaplicy cmentarnej i łazience, posprzątanie łazienki, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dubis Katarzyna, Białogłowicz Czesława, Pencak Bożena, Buczyńska Danuta, Leśniak Monika.
Czytaj więcej: III NIEDZIELA...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu. A po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych, Msza św. i spotkanie Caritas. Jutro wspomnienie św. Kazimierza, królewicza. W tym tygodniu wypada też I CZWARTEK. 
 2. Za tydzień i przez następne niedziele – po każdej Mszy św. – będzie można nabywać baranki „Caritas” na stół wielkanocny (8 zł), a także Paschałki (13 zł). To także nasza pomoc dla najbiedniejszych w czasie Wielkiego Postu.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół naszej świątyni i plebanii, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali rodzice młodzieży bierzmowanej.
 4. Miło nam poinformować, że wczoraj nasi ministranci brali udział w mistrzostwach diecezji rzeszowskiej w piłce nożnej w Rzeszowie. Doszli do ćwierćfinału, ale jak na całą diecezję, to niezły wynik. Serdecznie im gratulujemy.
Czytaj więcej: II NIEDZIELA WIELKIEGO...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapowiadana zbiórka do puszek po każdej Mszy św. jako pomoc dla posługujących w różnych zakątkach świata.
 2. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. w piątek rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.15, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. po Gorzkich Żalach, a potem Msza św. i spotkanie Caritas.
 3. W tym roku nie będzie u nas rekolekcji wielkopostnych, ponieważ są planowane na październik MISJE ŚWIĘTE (13-20 X). Ma je prowadzić ks. Krzysztof Poświata, michalita z Miejsca Piastowego. Przez te najbliższe miesiące będziemy się modlić o dobre przeżycie tych MISJI.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół naszej światyni, przycięcie krzewów k. schodów, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Skołuda Bogusława, Skołuda Paulina, Rogala Halina, Dubis Janina, Dubis Dorota. Bóg zapłać również za pracę na rzecz naszej wspólnoty: Jan Tłuściak, Wojciech Ladziński, Włodzimierz Paluch, Grzegorz Kowalczyk, Łukasz Wasłowicz.
 5. Jutro, w Domu Ludowym w Poraju, od godz. 16.00 – 17.00 będą wydawane nakazy płatnicze.
 6. W sobotę o godz. 17.00 będzie spotkanie z Ks. wizytatorem i próba przed bierzmowaniem w Samoklęskach.
 7. Panowie kominiarze będą czyścić kominy w czwartek w Sadkach, a od piątku w Nienaszowie. Opłata za czyszczenie 70 zł (to oczywiście dla chętnych), mogą też zrobić przeglądy kominiarskie.
 8. W piątek odszedł z naszej wspólnoty śp. Alfred Marszał z Grabaniny. Jego pogrzeb dzisiaj o godz. 13.00 w naszym kościele. Polećmy go jeszcze Miłosierdziu Bożemu…
Czytaj więcej: I NIEDZIELA WIELKIEGO...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zapowiadana zbiórka do puszek jako pomoc dla Ukrainy.
 2. W czasie WIELKIEGO POSTU pamiętajmy o nabożeństwach pasyjnych, które pomagają nam przeżyć ten niezwykły czas, a także pogłębić naszą wiarę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 (wręczenie krzyży dla kandydatów do bierzmowania), a także tradycyjnie w niedzielę po sumie. Serdecznie zapraszamy Koronę Różańcową do świecenia światła na Gorzkich Żalach. Szczególna też prośba do rodziców, dzieci, młodzieży, aby pamiętać o tych nabożeństwach.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego po każdej Mszy św. zbiórka do puszek jako pomoc dla misjonarzy i misjonarek. A na Gorzkie Żale i Mszę św. popołudniową zapraszamy dzieci z klasy 3, które otrzymają poświęcone książeczki.
 4. Zima dość łagodna w tym roku. Ale oczywiście ogrzewamy cały czas zarówno kościół, jak i kaplicę cmentarną. W związku z tym proszę radnych z Rady Parafialnej, by zebrać od rodziny przez najbliższe dwa tygodnie i wpłacić do banku na ogrzewanie kościoła i kaplicy. Można też samemu wpłacić do radnych czy do banku. Oczywiście, kto chce i może.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, zrobienie dekoracji na Wielki Post, wypranie obrusów i nakryć ołtarzowych, posprzątanie kaplicy, łazienki, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Marszał Stanisława, Borończyk Joanna, Szczęch Barbara, Subik Alicja.
 6. Jeszcze parę słów o naszych organach. Po całkowitym rozebraniu okazało się, że ich „serce” (czyli tzw. wiatrownice) są w strasznym stanie (zjedzone przez robaki). Dlatego konieczna jest zrobienie wielu nowych elementów, bardzo skomplikowanych. Piszczałki (których jest ponad 800, w tym część drewnianych) też wszystkie są do renowacji, podobnie wszystkie mieszki do wymiany. Zatem zakres prac jest ogromny. Już tak wybiegając wprzód, samo składanie i strojenie organów, potrwa ok. 2 miesiące. Dlatego wydłużył się też czas prac do ok. 1 roku. Zdaję sobie sprawę, że jest to ogromne wyzwanie. Ale z Bożą pomocą damy rady. Musimy też rozebrać boazerię na chórze i podłogę, bo tam też robaki. Myślę, że będziemy też mogli zrobić w tym roku renowację ołtarzy bocznych i ambony. Dlatego – kto może i chce – to proszę o pomoc w tym dziele. Zwłaszcza o te ofiary od rodziny na miesiąc na inwestycje. Można też wpłacić za ten rok i następny, a może ktoś chciałby większą kwotą wspomóc, to będziemy oczywiście wdzięczni.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Aleksandra Gajoska z Sadek. Polećmy ją jeszcze Miłosierdziu Bożemu…