Czytaj więcej: XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Najpierw krótkie słowo Biskupa Ordynariusza: „Lipiec i sierpień to miesiące wakacji, wypoczynku i urlopów. W naszej polskiej tradycji to także czas pielgrzymek. Tegoroczna, 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, z powodu stanu epidemii będzie miała nietypowy charakter. Fizycznie na Jasną Górę pójdzie tylko kilkudziesięciu księży, którzy codziennie będą się wymieniać na zasadzie sztafety, niosąc w ciszy intencje nas wszystkich. Wszystkich pozostałych zachęcam do duchowego pielgrzymowania i modlitwy. W tym roku pójdziemy na Jasną Górę z hasłem „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania”. Hasło nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce skupionego na Eucharystii. Zachęcam wszystkich diecezjan do zwrócenia uwagi na przeżywanie przez Was niedzieli i samej Mszy św. Wszystkim życzę udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów. W związku ze stanem epidemii i ciągle obecnym ryzykiem zakażenia proszę o troskę o życie i zdrowie swoje i innych m.in. przez przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Z serca Wam błogosławię! Biskup Jan Wątroba”.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zapowiadana zbiórka do puszek jako pomoc dla mieszkańców z zalanych domów czy gospodarstw Trzcinicy i Jasła. Bóg zapłać także za złożone rzeczy materialne, na rzecz jednej z rodzin. A także złożone dla nich pieniążki w kwocie 550 zł. Jutro zostaną przekazane tej rodzinie.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Poniedziałek – św. Pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta
  Środa –św. Bonawentury (spotkanie dla bierzmowanych i wręczenie krzyży)
  Czwartek - NMP z Góry Karmel
 4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I KOMUNII ŚW. dla dzieci z klasy III na dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00. Zadbajmy, aby była to wyjątkowa uroczystość (bez alkoholu), z tym co najważniejsze, czyli przyjęciem Chrystusa do serca. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców, chrzestnych w sobotę o godz. 16.30 – 17.00. A spotkania we wtorek i czwartek.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie naszego kościoła, dezynfekcję, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy wokół kościoła, budynku gospodarczego, plebanii, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Bardzo im za to dziękujemy. Bóg zapłać także wczorajszym nowożeńcom z Nienaszowa za udekorowanie kwiatami naszej świątyni. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: rodzice dzieci z klasy 2 SP.
 6. Dzisiaj ostateczne wybory prezydenta Polski, powierzmy jeszcze Matce Bożej naszą Ojczyznę.
Czytaj więcej: XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj I NIEDZIELA MIESIĄCA, adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. popołudniowej zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Marii Teresy Ledóchowskiej
  • Środa - św. Jana z Dukli – odpust w Pielgrzymce (spotkania dla dzieci I Komunijnych w środę i w piątek o 16.45)
  • Sobota – św. Benedykta 
 3. W związku z ostatnimi burzami, a co za tym idzie z zalaniem wielu domów w bliskiej nam okolicy (zwłaszcza Trzcinica, Jasło), w przyszłą niedzielę zrobimy zbiórkę Caritas do puszek na ten właśnie cel, po każdej Mszy św. Oprócz tego możemy też wspomóc rzeczowo jedną rodzinę z Trzcinicy. Jest to 5-osobowa rodzina: rodzice ok. 40-stki i troje dzieci: dziewczynka 1,5 roku oraz 3 lata i chłopiec 10 lat. Kto by mógł pomóc w następujących potrzebach: panele podłogowe, płyty gipsowe, meble kuchenne, sprzęt AGD, środki czytości, kołdry, pościele, poduszki, talerze, garnki, widelce, łyżki, mogą być też ubrania dla dzieci czy rodziców. W środę od godz. 18.30- 19.30 można je przywieźć do budynku gospodarczego.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję, wykoszenie trawy wokół kościoła, budynku gosp., plebanii, w drodze na cmentarz, przy kaplicy, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Bóg zapłać także wczorajszym nowożeńcom z Poraju i Sośnin za udekorowanie kwiatami naszej świątyni. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Tarnowska Wioletta, Dubis Krystyna, Paluch Barbara, Paluch Grażyna.
Czytaj więcej: XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Poniedziałek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 7.30; 9.00 i 18.00, odpust w Nowym Żmigrodzie
  Piątek – św. Tomasza Apostoła
  Niedziela – odpust w Hucie Polańskiej– suma o godz. 14.00
 2. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.30 i w piątek od godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udam się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W poniedziałek i czwartek zapraszam na spotkania dzieci I Komunijne na godz. 16.45. Zaś w piątek na Mszę św. wieczorną i na spotkanie zapraszam rodziców dzieci z klasy 2 SP.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, kaplicy cmentarnej, łazienki, dezynfekcję, wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu, złożoną ofiarą, a także razem z wczorajszym nowożeńcami z Nienaszowa za udekorowanie kwiatami naszej świątyni. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wójtowicz Małgorzata, Gradus Aleksandra, Wietecha Honorata, Doktor Marta, Tłuściak Maria, Cichoń Maria.
 5. Rozpoczęły się wizytacje Biskupów w naszym dekanacie i będą trwać do niedzieli 26 lipca, kiedy to w naszej wspólnocie będzie ks. Biskup Edward Białogłowski. W związku z tym czasem muszę być nieobecny w naszej parafii (zwłaszcza w tym i następnym tygodniu). Dlatego gdyby były jakieś ważne sprawy, to najlepiej przyjść z rana. Albo poprzez telefon.
 6. Dzisiaj wybory prezydenckie. Pan Wójt informuje, że siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej w Nienaszowie, znajduje się w naszej Szkole (Sala Gimnastyczna - wejście od strony stadionu).
 7. W piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Kazimierę Solińską z Sośnin. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…
Czytaj więcej: XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziękujemy dzisiaj o. Erykowi za głoszone Boże Słowo i za podzielenie się jego doświadczeniem życia zakonnego, kapłańskiego. Życzymy pięknego pobytu w naszych stronach.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Środa – narodzenie św. Jana Chrzciciela
  Czwartek Msza na zakończenie roku szkolnego o godz. 16.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli (spowiedź przez cały tydzień przed każdą Mszą św.)
  Piątek – zapraszamy na egzamin młodzież przygotowującą się do bierzmowania na godz. 17.00 oraz dzieci I Komunijne na Mszę św. wieczorną i spotkanie
  Niedziela – ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy po sumie na błogosławieństwo dzieci.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, dezynfekcję, wypranie rzeczy kościelnych, zrobienie porządku w łazience, wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wójtowicz Anna, Najba Bogumiła, Głowacka Gabriela, Cichoń Leokadia, Reczkowska Renata, Najba Marika, Rak Krystian.
 4. Bardzo proszę, aby nadal używać maseczek w kościele w czasie nabożeństw. Zdaję sobie sprawę, że trochę to nam utrudnia życie, ale starajmy się zachować te zasady bezpieczeństwa. Proszę o to, bo zależy mi na zdrowiu każdego z Was.
Czytaj więcej: XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W czwartek przeżywaliśmy trochę inną niż zwykle Uroczystość Bożego Ciała, ale to wynikało z tej sytuacji epidemicznej w naszej Ojczyźnie. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, dezynfekcję, przygotowanie 4 ołtarzy, a także zrobienie nowych stojaków i pokrowców , udekorowanie ołtarzy kwiatami, sprzątanie w czasie Oktawy, zrobienie porządku w łazience, porządku na cmentarzu, a także wykoszenie i posprzątanie trawy i wokół kościoła, budynku gospodarczego, plebanii, w drodze na cmentarz oraz złożoną ofiarę. Bardzo im za to dziękujemy, bo tej pracy było dużo. Bóg zapłać także naszej Scholii za piękny śpiew w czasie tych uroczystości.
 2. Dzisiaj procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 10.30, a od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar Eucharystii.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Środa– św. Alberta Chmielowskiego
  Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie ziół i kwiatów, a także błogosławieństwo dzieci na Mszy św. o godz. 18.00
  Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie ma postu)- spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
  Sobota wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
  Niedziela – zapraszam po sumie Radę Duszpasterską na spotkanie
 4. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Skrzęta Krystyna, Milczanowska Małgorzata, Wójtowicz Agnieszka, Wójtowicz Ewa, Tłuściak Magdalena, Gazda Elżbieta.
Czytaj więcej: UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY...

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, dziękujemy Bogu za objawienie nam tej wielkiej tajemnicy wiary. Cieszymy się obecnością w naszej wspólnocie ks. neoprezbitera SZYMONA KŁAKA, który głosi nam Słowo Boże i odprawi pierwszą Mszę św. w naszej parafii. Polecajmy zarówno jego, jak i wszystkich nowo wyświęconych kapłanów (6) Panu Bogu i Matce Najświętszej.
 2. We wtorek zapraszam dzieci rocznicowe, rodziców czy chrzestnych na spowiedź, na godz. 17.15. Zaś na Mszę św. wieczorną i spotkanie – również we wtorek - zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Ponieważ jest już nowy termin wizytacji w naszej parafii (26 lipca), a więc i bierzmowania.
 3. W środę zapraszam do prowadzenia różańca różę św. Jadwigi (Dziadosz Joanna) i róża św. Małgorzaty (Wójtowicz Małgorzata).
 4. W najbliższy czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – trochę inne niż zwykle. Msze św. o 7.00 z procesją do 4 ołtarzy, 9.00 z procesją wokół kościoła, 10.30 z procesją wokół kościoła, 12.00 z procesją do 4 ołtarzy i 15.30 z procesją wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci rocznicowe. Proszę także, by zabrać obrazy i feretrony sprzed bocznych ołtarzy. W kolejne dni Oktawa Bożego Ciała z procesją z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po sumie.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, dezynfekcję, wypranie obrusów, bielizny ołtarzowej, posprzątanie kaplicy, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, wykoszenie trawy wokół kościoła, budynku gosp., plebanii, w drodze na cmentarz, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali rodzice dzieci rocznicowych.
 6. Sołtys Grabaniny informuje, że od jutra rozpoczną się prace polegające na modernizacji ewidencji gruntów i budynków w Grabaninie. Prace geodetów będą polegały na wykonaniu pomiarów budynków, a w późniejszym czasie działek budowlanych. Także Gmina Chorkówka zawiadamia, że worki na odpady segregowane będą wydawane w przyszły poniedziałek 15 czerwca od 9 – 19 (dystrybucja bezpośrednio do mieszkańców).
 7. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Janina Wójtowicz z Nienaszowa. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…
Czytaj więcej: ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W związku ze zniesieniem przez Rząd RP z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z obowiązującym prawnie stanem epidemii Ks. Biskup zawiadamia, że:
  • A) W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.
  • B) Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Eucharystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. W związku z tym zawieszamy nadawanie Mszy św. przez internet. Wyrażam wielką wdzięczność panu Jurkowi za poświęcony czas i wiele wysiłku, by jak najwięcej z nas miało możliwość uczestniczenia w Mszach św. i nabożeństwach z naszej świątyni, w tym trudnym czasie epidemii. Bóg zapłać także za piękne prowadzenie naszej parafialnej strony internetowej.
  • C) Zniesienie limitu liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi w kondukcie pogrzebowym może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłonienia ust i nosa.
  • D) Od 31 maja br. można przywrócić sposób celebrowania pogrzebów sprzed stanu epidemii. Zatem dozwolone jest odprawianie pogrzebu z trumną (urną) w kościele a następnie na cmentarzu, z zachowaniem powyższych rygorów.
  • E) W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (11 czerwca br.), dopuszcza się zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej, jednak z zachowaniem obowiązującego limitu 150 osób, mogących przebywać w przestrzeni publicznej. Limit ten nie obowiązuje, jeżeli procesja zostanie zorganizowana całkowicie i wyłącznie na terenie kościelnym. Uczestnicy są wówczas zobowiązani do zasłaniania ust i nosa lub utrzymywania dystansu 2 metrów od kolejnej osoby. U nas Msze św. w tym roku będą w kościele, a procesje wokół kościoła.
  • F) Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca. W związku z tym w najbliższą sobotę od godz. 8.00 udam się do chorych.
  • G) W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (czyli za tydzień) kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. Jutro - poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt). Msze św. o 7.30, 9.00 i 18.00.
  • Wtorek – Uroczystość poświęcenia kościoła katedralnego
  • Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (spotkanie dla dzieci z klasy 4)
 3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK I I SOBOTA MIESIĄCA. Zapraszamy na spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w piątek od 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 4. Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Szymona Kłaka, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie. A w przyszłą niedzielę będzie głosił Boże Słowo na Mszach św., a na sumie odprawi Mszę św. prymicyjną, pobłogosławi nas wszystkich. Po południowej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję naszej świątyni, udekorowanie kwiatami, umajenie, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Marszał Antoni, Roczniak Władysława, Roczniak Edyta, Pencak Bożena.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Wniebowstąpienie Pańskie, a za tydzień Zesłanie Ducha Świętego. Będzie to też ostatnia niedziela miesiąca, dlatego na sumie zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.
 2. 6 diakonów naszej diecezji przeżywa obecnie rekolekcje, a w sobotę przyjmą święceniami kapłańskie o godz. 10.00 w Katedrze Rzeszowskiej. Pośród nich jest diakon SZYMON KŁAK, który był u nas na praktyce diakońskiej. Otoczmy go naszą modlitwą w tym jakże szczególnym czasie.
 3. We wtorek Dzień Matki, a więc dzień wdzięczności dla naszych mam, ale i dzień modlitwy w ich intencji.
 4. Na środę na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszam rodziców dzieci z klasy 4.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję naszej świątyni, posprzątanie łazienki, wykoszenie i posprzątanie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., w drodze na cmentarz, na cmentarzu, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wójcik Anna, Wójcik Łucja, Wójcik Klaudia, Tłuściak Krystyna, Leśniak Bernadetta.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Od dzisiaj kolejne ulgi, jeśli chodzi o ilość osób na Mszy św. czy nabożeństwach. Czyli powoli możemy przychodzić do kościoła czy to w tygodniu czy też w niedziele. Oczywiście dyspensa dalej obowiązuje, bo jest do odwołania. Ale kto chce, to serdecznie zapraszamy. Wiadomo, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
 2. Dzisiaj 3 niedziela maja – od wielu lat był to dzień I Komunii św. w naszej wspólnocie, ale w tym roku I Komunia św. będzie w lipcu. To  decyzja podjęta razem z rodzicami tych dzieci. Ale w środę zapraszam i dzieci i rodziców na godz. 18.00, na wręczenie modlitewników.
 3. Zwykle też w tę niedzielę  zapowiadałem   BOŻE  CIAŁO, bo ten nasz zwyczaj odprawiania Mszy św. co roku w innej części parafii jest naprawdę piękny.  W tym roku główna  Msza św. miała być odprawiona w Sadkach, na dole. Ale w związku z sytuacją epidemiczną Msze św. w Boże Ciało najpewniej będą odprawione w naszym kościele. A w Sadkach – jak Pan Bóg pozwoli – będziemy się modlić za rok.  Chyba, żeby się coś jeszcze zmieniło…

 4. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Jedynka Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują  jutro  18 maja  o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do oglądania. Nasza Caritas przygotowała także tekst Litanii do św. Jana Pawła II, można ją sobie zabrać ze stolika pod chórem. Jest tam też prośba o wsparcie dzieł Caritas.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kościoła kwiatami, zdezynfekowanie, zrobienie porządku w łazience,  na cmentarzu, wypranie komż, alb, bielizny ołtarzowej, ustawienie dekoracji na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II oraz wykoszenie trawy. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wrona Maria, Głowacka Małgorzata, Kiełtyka Zdzisława, Kiełtyka Izabela, Lelko Celina.

Czytaj więcej: V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Czwartek – św. Macieja Apostoła
  Piątek – św. Zofii
  Sobota – św. Andrzeja Boboli
 2. Jeszcze przez prawie miesiąc możemy przystąpić do spowiedzi wielkanocnej (do 7-go czerwca). Dlatego codziennie zapraszamy na spowiedź pół godziny zarówno przed Mszą św. rano czy wieczorem. Szczególnie dzieci i młodzież, bo wtedy jest niewiele osób w kościele.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, udekorowanie kościoła kwiatami, zrobienie porządku w łazience, na cmentarzu, wykoszenie i posprzątanie trawy wokół kościoła, budynku gospod., na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Musiał Agnieszka, Kolasa Kazimiera, Gierlasińska Marta, Buczyńska Elżbieta, Kurowska Ewa.
 4. Bóg zapłać także p. Jacek Dubis, Dariusz Mikosz, Jarosław Subik, Tadeusz Piejko, Jan Świątek, Mateusz Kuciński, Adam Kuciński, Subik Patrtyk, Subik Łukasz za pracę na rzec naszej wspólnoty. Podbudowa pod drogę do kaplicy cmentarnej i parking została ukończona, ok. na 550 m2. Przywieziono ok. 280 ton pospółki, tłucznia i klińca. Wszystko to zostało wyrównane i uwalcowane. Można tam już zostawiać samochody, jak przyjeżdżamy na cmentarz. Tak żeby nie stawiać samochodów na trawie. Bo dzięki temu jeszcze lepiej się ten nowy parking się ubije. Za rok – jeśli Pan Bóg pozwoli – będziemy myśleć o kostce czy też asfalcie (czy jeszcze o czymś innym).
 5. Bardzo proszę by na Msze św. do naszego kościoła przychodzić z zakrytymi ustami i nosem. Ja wiem, że to czasem nie jest wygodne, ale musimy się dostosować do wymogów jakie obowiązują w miejscach publicznych. Oczywiście jeśli podchodzimy do Komunii, to trzeba ściągnąć na chwilę.
Czytaj więcej: IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dzisiaj też odpust w Faliszówce.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Poniedziałek – św. Floriana – odpust w Łysej Górze
  Środa – św. Apostołów Filipa i Jakuba
  Piątek – uroczystość św. Stanisława (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)
 3. Przeżywamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe dzisiaj o godz. 15.30, a w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. We wtorek zapraszam rodziców dzieci I Komunijnych po Mszy św. wieczornej do naszego kościoła.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, wypranie obrusów, rozebranie Grobu Pańskiego, posprzątanie łazienki, plebanii, wykoszenie trawy wokół kościoła, budynku gosp., plebanii, przy drodze na cmentarz, na najnowszym cmentarzu, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Bóg zapłać także wczorajszym nowożeńcom z Sadek za udekorowanie naszego kościoła kwiatami. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Dubis Dorota, Dubis Janina, Rogala Alina, Skołuda Bronisław, Skołuda Bogusława, Skołuda Paulina.
 6. Bóg zapłać również p. Adamowi Kucińskiemu, Jackowi Dubisowi, Jarosławowi Subikowi, Tadeuszowi Piejko, Dariuszowi Mikoszowi za pracę na rzecz naszej wspólnoty – przy nowym parkingu przed kaplicą cmentarną. Pracowali darmowo przez 3 dni, poświęcając swój czas. Ale też przywieźli potrzebne sprzęty, czy też ofiarowali swoje, dzięki czemu mogliśmy zrobić te prace kilka razy taniej niż firmą. Niedługo rozpoczniemy też prace przy wentylacji kościoła, ale to już firmą, bo tu sami sobie nie poradzimy. A także przy odwodnieniu naszej świątyni, izolacji pionowej i odprowadzeniu wody od rynien.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj NIEDZIELA BIBLIJNA. Zachęcamy do sięgania po Pismo Święte, czytania go, rozważania. Mamy teraz trochę więcej czasu, a nade wszystko możliwości.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Środa – św. Katarzyny ze Sieny
  Piątek (1-go maja)– św. Józefa, rzemieślnika – rozpoczynamy miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. W ciągu tygodnia Msza św. wieczorna o 18.00, a po niej nabożeństwo majowe, a w niedzielę o 15.30 najpierw nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.). My też w domach czy to zaśpiewajmy Litanię Loretańska, pieśni Maryjne czy też chociaż odmówmy wspólnie. Bo ten rok jest zupełnie inny pod tym względem gromadzenia się.
  Sobota – przeniesiona z niedzieli liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 6.30 i 18.00. W tym dniu także wspominamy św. Zygmunta (pamiętajmy w modlitwie o naszym Ks. Dziekanie)
 3. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek przed Mszą św. i piątek od godz. 17.30 z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Tu jest też dyspensa Ks. Biskupa, że jeśli ktoś sobie robi I Piątki czy I Soboty, to może przerwać na czas epidemii i potem kontynuować.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół naszej świątyni, udekorowanie kwiatami, rozebranie Bożego Grobu, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, wypranie stuł, zrobienie porządku wokół krzyża na cmentarzu, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Buczyńska Danuta, Leśniak Monika, Dubis Katarzyna, Białogłowicz Czesława. Bóg zapłać również p. Stanisławowi Skale oraz Piotrowi Suskiemu za pracę na rzecz naszej wspólnoty.
 5. Ks. Biskup odwołał – oczywiście w związku z sytuację epidemiologiczną - wizytację która miała być w maju, w związku z tym nie będzie też bierzmowania. Prosi też, żeby nie jeździć do chorych w I soboty, chyba, że ktoś poprosi indywidualnie.
 6. Przychodzi mi dzisiaj podziękować ks. diakonowi Szymonowi KŁAKOWI za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej przez te prawie trzy miesiące. Wprawdzie dopiero w czwartek kończy, ale dzisiaj jest ostatnia niedziela. Dziękujemy najpierw Panu Bogu, że skierował go na praktykę do naszej parafii, tu do Nienaszowa. Bóg zapłać za głoszone z mocą, zaangażowaniem i chęcią Boże Słowo, udzielanie Komunii św., dbanie o liturgię, prowadzenie spotkań z grupami, a także odwiedziny chorych (kiedy jeszcze było można). A przede wszystkim dziękujemy za tę pracę z dziećmi i młodzieżą (w szkole i w parafii, i internetowo). Bóg zapłać za tę pełną wiary, życzliwości, zaangażowania i uśmiechu posługę w naszej wspólnocie. Życzymy, by Pan Bóg pozwolił ci już w najbliższym czasie przyjąć święcenia kapłańskie. A Matka Najświętsza – która patronuje w naszej parafii - niech Cię ma zawsze w swojej opiece. Oczywiście zapraszamy w nasze progi jak najczęściej. A gdyby Ks. Biskup chciał Cię posłać jako kapłana do naszej wspólnoty, to będzie to dla nas wielka radość. Szczęść Ci Boże!
 7. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Kazimierza Walczaka z Nienaszowa, polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia. Po południu o godz. 15.00 (czyli w Godzinie Miłosierdzia) poświęcenie obrazu Bożego Miłosierdzia, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, a potem Msza św. popołudniowa w kaplicy cmentarnej. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy też trochę inny w tym roku Tydzień Miłosierdzia. Nie tylko prośmy o miłosierdzie Boże dla nas, ale też okazujmy to miłosierdzie, zwłaszcza osobom starszym w tym czasie epidemii, czy przebywającym w kwarantannie, czy w naszych domach (może trzeba pomóc w zrobieniu zakupów, a może tylko zadzwonić, dodać otuchy, powiedzieć dobre słowo). Miejmy tę „wyobraźnię miłosierdzia” szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Czwartek – św. Wojciecha, głównego patrona Polski
  Sobota – św. Marka Ewangelisty
 3. Zgodnie z nowymi wytycznymi odnośnie ilości osób w kościele, od jutra u nas może być obecnych ok. 20 osób na Mszy św., pogrzebie czy innych nabożeństwach.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, rozebranie Ciemnicy, wypranie nakryć na obrusy, posprzątanie łazienki, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, zrobienie generalnych porządków w kaplicy cmentarnej i udekorowanie kwiatami, wykoszenie trawy, a także złożoną ofiarę. Bardzo im za to dziękujemy. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Borończyk Joanna, Szczęch Barbara, Subik Alicja. Bóg zapłać także wczorajszym nowożeńcom z Poraju za udekorowanie kwiatami naszego ołtarza.
 1. Dziękujemy Panu Bogu za ten zupełnie inny czas Wielkiego Tygodnia, który przeżywaliśmy przede wszystkim w naszych rodzinach, naszych domach.
  Z całego serca dziękuję także za pomoc w czasie Triduum Paschalnego:
  - Ks. Dziekanowi za Boże Słowo, posługę w konfesjonale i pomoc każdego dnia, ks. Diakonowi za głoszone z pasją i chęcią Boże Słowo i czuwanie nad całością
  - grupie sprzątającej z Nienaszowa(właściwie sąsiadom), która zadbała o piękny porządek w kościele i wokół naszej świątyni, i w budynku gospodarczym, kaplicy cmentarnej, na cmentarzu (gdzie jest idealny porządek), a także o wystrój naszej świątyni. Bóg zapłać także za przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu, wypranie rzeczy kościelnych, dbanie o dezynfekcję, a także złożoną ofiarę. Rzeczywiście było sporo pracy, ale (pomimo epidemii) poszło im bardzo sprawnie, a dzięki temu my mogliśmy spokojniej przeżywać te wielki dni…
  - panu kościelnemu, panu organiście, a przede wszystkim panu Jurkowi za tak ważny w tych dniach przekaz internetowy z naszego kościoła
  - ministrantom, czytającym, śpiewającym
 2. Otrzymaliśmy życzenia i od naszych Księży Biskupów, od rektora Seminarium Duchownego, Katolickiego radia Via, Akcji Katolickiej, Caritas, a także od naszych sióstr zakonnych, księży, parafian… Bardzo dziękujemy za pamięć w tym szczególnym czasie i pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Razem z ks. Dziekanem i ks. Diakonem składamy wszystkim serdeczne życzenia: Oby Jezus Zmartwychwstały , który pokonał śmierć, uchronił Was od dzisiejszych zagrożeń. Oby dodał siły i łaski na każdy kolejny dzień. Wszystkim Wam życzymy Szczęść Boże.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Intencje mszalne na jutro…
 4. Wczoraj zmarł sp. Eugeniusz Grzywacz z Sadek, jego pogrzeb jutro o godz. 12.00. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, trzeba powiedzieć trudny w tym roku, zupełnie inny niż to zwykle bywało. Związany z rożnymi zakazami, izolacją, czasem kwarantanną, niemożnością powrotu z zagranicy do swoich domów. Ale miejmy nadzieję, że to przyniesie dobry skutek. Jednak z bólem kapłańskiego serca – po raz pierwszy w naszym życiu i miejmy nadzieję ostatni – nie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Oczywiście ze względu na koronawirusa, a konkretnie na jego rozprzestrzenianie się w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Prosimy o modlitwę w naszych domach, rodzinach, o modlitwę osobistą i ufność Bogu. Będziemy prowadzić bezpośrednie transmisje z nabożeństw odbywających się w naszej świątyni w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę, Niedzielę Zmartwychwstania, na kanale youtube naszej parafii https://www.youtube.com/channel/UCLB4DjeKTe1ww7kgB8cMVBg . Mamy świadomość, że to nie to samo, co być w kościele. Ale takie obecnie mamy warunki i możliwości. Prosimy zatem o tę łączność - w tak niezwykłym czasie . Można oczywiście też korzystać z przekazu telewizji czy też radia.

2. Spowiedź od godz. 9.00 – 10.00 oraz od 17.00 – 18.00 od poniedziałku do czwartku.

3. Do zgłoszonych chorych udam się w Wielką Środę od godz. 8.00.

4. TRIDUUM PASCHALNE - MĘKA, SMIERĆ I ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA:

WIELKI CZWARTEK - Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22:00.

WIELKI PIĄTEK – (w tym dniu obowiązuje post ścisły) od 7:00 adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. O godz. 17:00 Gorzkie Żale, zaś o godz. 18:00 Nabożeństwo Wielkiego Piątku, które rozpoczniemy Drogą Krzyżową. Po nim adoracja Krzyża - przez głęboki skłon - do godziny 23:00. Oczywiście na kolanach możemy iść do krzyża, najlepiej pojedynczo.

WIELKA SOBOTA – o godz. 12:00 modlitwa na poświęcenie pokarmów, prowadzona przez internet z naszego kościoła. My też zbierzmy się w naszych domach na tę modlitwę, a w czasie pokropienia nich ojciec rodziny, czy najstarszy w domu pokropi wodą święconą przygotowany koszyk. W kościele przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w grobie. O godz. 18:00 Liturgia Wigilii Paschalnej.

WIELKA NIEDZIELA – MSZA ŚWIĘTA REZUREKCYJNA o godz. 6.00 (transmisja) , a potem jeszcze Msze św. o 9:00 (transmisja), 10: 30 (transmisja) i 1530.

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie i zdezynfekowanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. A także p. Jerzemu Dońkowi za pracę na rzecz naszej wspólnoty.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W związku z trwającym stanem epidemii Biskup Rzeszowski poleca:

  - zostaje przedłużona dyspensa naszego Biskupa od obowiązku udziału we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane aż do odwołania

  - wierni są usilnie proszeni o dostosowanie się do przepisów państwowych, że w trakcie sprawowania kultu może być obecnych do 5 uczestników (nie licząc księdza i posługujących)

  - należy odwołać wizyty u chorych z racji I soboty (ale można zgłosić chorego w zakrystii, kancelarii czy przez telefon i wtedy w Wielką Środę od godz. 8.00 udam się do nich)

  - sakrament pokuty może być jedynie w formie indywidualnej spowiedzi. Nie może być przez telefon, komputer czy inne środki komunikacji elektronicznej. W naszej parafii codziennie rano pół godziny przed Mszą św. A także od 9.00 – 10.00 oraz od 17.00 – 18.00 w konfesjonale lub w zakrystii. Będzie też w tym czasie udzielana Komunia Św. Skorzystajmy z tej możliwości oczyszczenia naszego sumienia, byśmy mogli z Bogiem przeżywać Święta Wielkanocne.

  - w Wielki Piątek i Sobotę będzie adoracja krzyża, ale nie przez ucałowanie tylko głęboki skłon lub przyklękniecie, nie można też stawiać straży przy grobie

  - w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów, tylko modlitwa prowadzona w domach przed śniadaniem wielkanocnym, nie będzie także poświęcenia ognia

  - w Wielką Niedzielę nie będzie procesji

 2. W tym czasie epidemii zachęcamy, aby wystawić w oknie obraz Pana Jezusa, Maryi czy świętych i o 20.30 modlić się razem w domu na różańcu, wypraszając zakończenie epidemii. Niewątpliwie potrzebna jest tu też wiara, modlitwa, zaufanie, nie tylko rozum.
 3. Od jutra Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.
 4. W tym tyg. I PIĄTEK MIESIĄCA, ale też tradycyjne Święto Matki Bożej Bolesnej (tzw. Kwietni Piątek). Msze św. z Drogą Krzyżową o 7.30, 9.00, 10.30, 18.00.
 5. Przyszła niedziela, to już NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 6. Dzięki panu Jerzemu Bożętce będziemy bezpośrednio transmitować nabożeństwa z naszego kościoła. Rozpoczniemy dzisiaj o 15.30, potem w środę, Niedzielę Palmową, a także w Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne. Dziękujemy mu za tę jakże ważną teraz inicjatywę i pomoc.
 7. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, wypranie bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na te dwa tygodnie prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Skrzęta Krystyna, Gołąb Beata, Laskoś Marta, Kiełtyka Antoni, Mastaj Maria, Kiełtyka Bożena, Ciekielska Agnieszka, Dziadosz Kazimiera, Gierlasińska Urszula.
 8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Władysławę Bal z Debrzy. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W zaistniałej sytuacji zagrożenia epidemicznego Biskup Rzeszowski poleca:
  • aby przy odprawianiu pogrzebów pamiętać o tym, żeby liczba uczestników nie przekraczała 50 osób. U nas pewnie byśmy odprawiali te Msze św. w kaplicy cmentarnej, przy obecności najbliższej rodziny. Taki niestety teraz czas. Oczywiście jeśli chcemy zamówić Msze św. za zmarłych, to jest to jak najbardziej możliwe
  • należy zrezygnować z organizowania rekolekcji parafialnych w okresie obowiązujących restrykcji dotyczących zgromadzeń. Zatem i my je odwołujemy. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z nauk rekolekcyjnych głoszonych w Radiu Maryja czy też w internecie
  • Uroczystości Pierwszych Komunii Świętych oraz liturgie z udzielaniem sakramentu bierzmowania młodzieży będą mogły być sprawowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół. Zatem u nas – na dzisiaj – nie są zagrożone te uroczystości
  • spowiedź św. będzie każdego dnia pół godziny przed Mszami św. w tym tygodniu, a w następne także w dodatkowych godzinach (które podamy – ponieważ nie można organizować spowiedzi dekanalnych). Dlatego już od tego tygodnia korzystajmy ze spowiedzi wielkanocnej. Trwa ona od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 6 czerwca.
  • na prośbę rodziców można udzielać sakramentu chrztu świętego dzieciom. Jednak ten sakrament należy sprawować poza Mszą Świętą, w obecności najbliższej rodziny
  • wszyscy, którzy zgłaszają się do szpitala lub w inny sposób korzystają z pomocy medycznej nie powinni zatajać swojego pobytu za granicą lub pobytu w kwarantannie. Zatajanie tych informacji stanowi wielkie zagrożenie dla funkcjonowania placówek medycznych. Jeśli ten proceder nie zostanie zaniechany to wkrótce zabraknie personelu zdolnego do świadczenia pracy, bo wszyscy znajdą się w przymusowej kwarantannie.
 2. Od dzisiejszej niedzieli są do nabycia baranki Caritas na stół wielkanocny.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół naszej świątyni, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kucharska Władysława, Kulisz Helena, Dubis Zofia.