- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 261
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jest to też Światowy Dzień Młodzieży, dlatego ks. Janusz jedzie z młodzieżą do Rzeszowa na spotkanie.
Po każdej Mszy św. – zgodnie z zapowiedzią - będzie można nabyć ciasta upieczone przez Zespół Caritas (Andrzejkowe Słodkości), z których pieniążki zostaną przeznaczone na potrzebujących w naszej parafii. - We wtorek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej (odpust w Starym Żmigrodzie, suma o 11.00). A w przyszłą niedzielę błogosławieństwo dzieci rano i na sumie.
- Już za tydzień rozpoczynamy ADWENT – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w każdy dzień tygodnia o godz. 6.00, w niedzielę też pierwsza Msza św. o godz. 6.00. Prosimy, aby dzieci by przynosiły lampiony. Będą też otrzymywały obrazki. Na roratach będzie także losowanie figurki Matki Bożej, którą dziecko zabierze danego dnia do domu, a następnego przyniesie do kościoła. Żeby brać udział w losowaniu trzeba przynieść serduszko z jednej strony podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka, a z drugiej wpisany dobry uczynek albo modlitwa. Pół godziny przed Roratami godzinki do NMP, a także możliwość spowiedzi.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, wypranie rzeczy kościelnych, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Majkut Zofia, Marszał Dariusz, Leśniak Krzysztof, Wójtowicz Maria. Bóg zapłać także p. Wojciechowi Wójtowiczowi za odgarnianie parkingu przez 3 kolejne dni.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 241
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Ojciec św. Leon XIV – w swoim orędziu – przypomina, że „ubodzy nie są dla Kościoła kwestią poboczną, odwracającą uwagę, ale najbardziej umiłowanymi braćmi i siostrami”. Bądźmy zatem wrażliwi na ludzi ubogich.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – św. Elżbiety Węgierskiej
Wtorek – bł. Karoliny Kózki, patronki naszej Rzeszowskiej Diecezji
Czwartek – św. Rafała Kalinowskiego
Piątek – Ofiarowanie NMP
Sobota – św. Cecylii
Niedziela - Uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to też Światowy Dzień Młodzieży dlatego kilkanaście osób – z ks. Januszem - pojedzie na spotkanie młodych do Rzeszowa. - Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Majka Stanisław, Smyka Mirosław, Piejko Leokadia, Piejko Tadeusz, Kostrząb Bogdan.
- W przyszłą niedzielę będzie można nabyć po każdej Mszy św. ciasta upieczone przez Zespół Caritas (na Andrzejki czyli Andrzejkowe Słodkości), z których pieniążki zostaną przeznaczone na potrzebujących z naszej wspólnocie. Koszt opakowania to 30 zł.
- Wczoraj odbył się turniej ministrancki naszego dekanatu, w trzech kategoriach wiekowych. Jedna nasza drużyna zajęła miejsce tuż poza podium, druga była trzecia, a najstarsi wygrali, więc pojadą do Rzeszowa. Wszystkim gratulujemy!
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 225
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj przeżywamy XVII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się i wspomagamy chrześcijan w Nigerii. Dlatego po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – św. Leona Wielkiego
Wtorek – św. Marcina z Tours, jest to też 107 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msze św. u nas o 6.30 oraz o 17.00. W Nowym Żmigrodzie specjalna Msza św. za Ojczyznę o godz. 14.00 i potem uroczystości przy Pomniku i w GOK-u. Kto ma, to warto też wywiesić biało-czerwoną flagę przy naszych domach.
Środa – św. Jozafata Kuncewicza
Czwartek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, wokół naszej świątyni, dbanie o kwiaty, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Królik Władysław, Raus Jadwiga, Jaracz Jerzy.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 241
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj Dzień Zaduszny, polecamy naszych drogich zmarłych, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej.
- W piątek od godz. 8.00 udam się do chorych.
- Przyszła niedziela – XVII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tegoroczny poświęcony jest Nigerii. Stąd prośba o wsparcie zarówno modlitewne, jak i materialne. Dlatego po każdej Mszy św. będzie też zbiórka do puszek na ten cel. A także spotkanie Caritas.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół naszej świątyni, zrobienie dekoracji na listopad, wypranie obrusów, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu (tu zwłaszcza sporo pracy), a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wasłowicz Mieczysław, Wasłowicz Władysław, Delimata Władysław, Paluch Adam, Giera Jakub, Walczak Danuta, Michalczyk Tadeusz.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 304
Uroczystość poświęcenia własnego kościoła
Ogłoszenia duszpasterskie
- Witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. Bpa Jana Wątrobę, naszego Ordynariusza, który przeprowadzi dzisiaj wizytację kanoniczną. Ciesząc się tą obecnością wypraszamy dla niego potrzebne łaski, dary Ducha Świętego, a także opiekę naszej Patronki – Matki Bożej Wniebowziętej. Miło nam także powitać ks. Dominika Kiełba, sekretarza ks. Biskupa, który tu był na praktyce diakońskiej.
- Dzisiaj Uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Dlatego polecamy Bogu fundatorów, budowniczych, kapłanów, parafian, dobroczyńców naszej świątyni i wszystkich, którzy także dzisiaj się o nią troszczą.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Wtorek – św. Szymona i Judy Tadeusza
W czwartek z różańcem pójdziemy na stary cmentarz, a w piątek na nowy i najnowszy.
Sobota – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. przed południem tak jak w niedzielę, zaś po południu Msza św. przy grobie ks. dziekana Zygmunta Kudyby o godz. 14.00 (chyba żeby padał deszcz czy było bardzo zimno to Msza św. będzie w kościele, a potem procesja na cmentarz). Ruch jednokierunkowy na cmentarzu (prośba do strażaków z Poraju, parking przy kościele, przy kaplicy, przy plebanii, na łące, za budynkiem gospodarczym).
Niedziela – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. z wypominkami o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 i 15.30. - We Wszystkich Świętych przypada też I SOBOTA miesiąca, dlatego do chorych udamy się wyjątkowo w I PIĄTEK (7-go listopada), od godz. 8.00.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół kościoła, wypranie obrusów, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu (tu sporo pracy), a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wójtowicz Wojciech, Wójtowicz Damian, Liwacz Maria, Płaza Jan, Gruszka Józef i Filar Michał. Bóg zapłać także p. Jerzemu Bożętce i Andrzejowi Krężałkowi za pracę na rzecz naszej wspólnoty.