- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 338
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Polecamy dzieci, młodzież, rodziców, katechetów, nauczycieli i pracowników szkoły.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – NMP Bolesnej
Wtorek - św. Korneliusza i Cypriana
Czwartek – św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, jest to też Dzień Chorych w Dębowcu, tam Msza św. o godz. 10.30.
Piątek - w Dębowcu spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Początek o godz. 17.00. Proszę rodziców, by razem ze swoimi dziećmi uczestniczyli w tym spotkaniu.
Sobota – św. Andrzeja Kim Taeogon, Pawła i towarzyszy.
Niedziela – odpust w Dębowcu, suma o godz. 11.00 - W przyszłą niedzielę także GRZYBOBRANIE W PORAJU, które rozpocznie się o godz. 11.30, przy Domu Strażaka. Organizatorzy serdecznie zapraszają każdego, kto potrafi znaleźć grzyba.
- Za dwa tygodnie, dokładnie w sobotę 27 września, o godz. 9.00, planujemy pielgrzymkę pieszą do Nowego Żmigrodu, z racji Roku Jubileuszowego, by można było zyskać odpust zupełny. Szli byśmy spod kościoła, przez Grabaninę i Siedliska, gdzie połączylibyśmy się ze Starym Żmigrodem i Głojscami. Tak, żeby w sanktuarium być na ok. 10.30. Tam by była możliwość spowiedzi, a potem Msza św. ok. godz. 11.00. Można też do Nowego Żmigrodu dojechać samochodami na 10.30 (czyli na spowiedź i Mszę św.). Bardzo proszę też p. Strażaków o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy, zrobienie porządku w kaplicy cmentarnej, na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Bóg zapłać także wczorajszym nowożeńcom z Nienaszowa za udekorowanie kwiatami naszej świątyni. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Węgrzyn Janina, Zając Piotr, Łajdanowicz Zygmunt, Mikosz Józef, Mikosz Dariusz.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 409
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych, a także spotkanie Caritas. Dzisiaj też dzień kanonizacji bł. Carla Acutisa oraz bł. Pier Giorgia Frassatiego. Młodych chłopaków z Włoch, którzy zostaną ogłoszeni świętymi.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – Narodzenie NMP, odpust w Kobylanach
Czwartek – na wieczorną Mszę św. i na spotkanie zapraszamy młodzież z klasy 7 SP wraz z rodzicami, a w piątek rodziców dzieci I Komunijnych, czyli z klasy 3 SP.
Piątek – NMP Rzeszowskiej
Sobota – św. Jana Chryzostoma
Niedziela - Podwyższenie Krzyża Świętego. W tym dniu ks. Proboszcz z Kątów zaprasza do odprawienia Drogi Krzyżowej na Górę Grzywacką o godz. 14.00, a potem przy krzyżu będzie odprawiona jubileuszowa Msza św. przez ks. Bpa Kazimierza Górnego (25 lat). - Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, posprzątanie łazienki, wypranie obrusów i rzeczy kościelnych, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wierdak Marta, Buczek Marta, Bożętka Dariusz, Hućko Bogdan.
- W piątek odszedł z naszej wspólnoty śp. Stanisław Mrozowski z Sośnin. Jego pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 14.00 w naszym kosciele. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 393
Ogłoszenia duszpasterskie
- Apel Komisji Wychowania Episkopatu Polski…
- Jutro 86 –ta rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój w naszej Ojczyźnie, na Ukrainie, w Ziemi Świętej i na całym świecie.
- Jutro też rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 w naszym kościele w intencji dzieci, młodzieży rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. A potem rozpoczęcie w szkole.
- W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.30 i w piątek od godz. 17.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, a także spotkanie Caritas po Mszy św. popołudniowej.
- Zapraszamy grupy na spotkania: poniedziałek – ministrantów (16.30), Grupa Biblijna (po Mszy św. wieczornej), środa – Schola, czwartek – kandydaci do bierzmowania, piątek – młodzież (godz. 19.00), sobota – Oaza (16.00).
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, wypranie rzeczy kościelnych, posprzątanie kaplicy, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Pęcak Jan, Jastrzębska Józefa, Jastrzębski Tomasz, Olszyk Franciszek.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 334
Ogłoszenia duszpasterskie
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Wtorek – NMP Częstochowskiej, odpust w Polanach, suma godz. 11.00
Środa - św. Moniki
Czwartek – św. Augustyna
Piątek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
Niedziela – błogosławieństwo dzieci na sumie, odpust w Łężynach, suma 11.30 - Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę . Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Mrozowski Stanisław, Szwast Janina, Szwast Janusz, Ruciński Andrzej. Bóg zapłać także za pracę na rzecz naszej wspólnoty p. Genowefie Więcek.
- W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Helena Biskupska z Sadek. Jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Wczoraj też zmarł śp. Włodzimierz Lelko z Nienaszowa. Jego pogrzeb będzie jutro o godz. 16.00. Polećmy ich jeszcze miłosierdziu Bożemu…
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 367
Ogłoszenia duszpasterskie
- Przez cały ten tydzień – do soboty – będzie u nas obraz Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Dlatego przed każdą Mszą św. rano i wieczorem (od jutra) będziemy odmawiać różaniec. A w ciągu dnia zachęcamy do indywidualnej modlitwy. W sobotę Msza św. na pożegnanie Matki Bożej będzie o 16.30 (nie będzie już Mszy św. o 18.00). Dziękujemy p. Kustosz Anecie Ciężarek za dzisiejsze słowo nt. historii obrazu i opieki Matki Bożej.
- Dzisiaj też dodatkowa Msza św. o 12,30, która rozpoczyna Dożynki Powiatowe.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Środa – św. Bernarda
Czwartek – św. Piusa X
Piątek – NMP Królowej
Sobota – BŁ. KS. WŁADYSŁAWA FINDYSZA – odpust w Nowym Żmigrodzie, suma o 11.00. - Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali tak piękne plony na naszą uroczystość odpustową. To naprawdę wiele trudu trzeba ponieść, wiele czasu poświęcić, żeby się tak pięknie mogły prezentować. Bóg zapłać także wszystkim, którzy te plony przynieśli do naszej świątyni jako wyraz dziękczynienia Bogu i Matce Boskiej Wniebowziętej.
- Bóg zapłać grupie sprzątającej z Sośnin za ogrom pracy wykonany i w kościele i wokół kościoła i na cmentarzu, w kaplicy cmentarnej i ten ołtarz polowy trzeba było postawić i tak pięknie udekorować. Za wykoszenie trawy, za tyle kwiatów , przygotowanych miejsc siedzących, a także złożoną ofiarę. Bardzo proszę jeszcze by w sobotę obydwie grupy rozebrały ołtarz. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Mikosz Stanisława, Rogala Damian, Dziadosz Mariusz, Dziadosz Maria.
- W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Władysławę Lelko z Nienaszowa. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu….